Італійська компанія буде судитися з "дочкою" "Газпрому" через "Південний потік"

Загальна сума збитків поки підрахована не повністю.

Італійський підрядник проекту "Південний потік" компанія Saipem подала позов проти підконтрольної "Газпрому" South Stream Transport про стягнення з неї 759 мільйонів євро.

У Saipem відзначили, що сума може бути включена в загальний позов про стягнення збитків за розірвання контракту з дочірньої компанії "Газпрому". Загальна сума збитків поки підрахована не повністю.

20 січня 2016 року "Газпром" повідомив про розірвання договору за проектом газопроводу "Південний потік": South Stream Transport, яка створена для будівництва морської частини газопроводу, погодилася звільнити "Газпром" від виконання всіх зобов'язань і розірвати договір поруки щодо "Газпром експорту".

Будівництво газопроводу до Європи "Південний потік" було призупинено Росією в грудні 2014 року. В якості причини називалася невизначена позиція Євросоюзу і влади Болгарії.

Але проблеми з реалізацією проекту будівництва газопроводу почалися влітку 2015-о. Тоді ж у Москви й Анкари виникли розбіжності щодо розміру знижки на газ.

Нагадаємо, в грудні Путін оголосив про закриття проекту "Південний потік". Офіційною причиною припинення будівництва газової труби в обхід України російський президент назвав "неконструктивне" небажання Європи реалізовувати цей проект.

Замість "Південного потоку" російська сторона повинна була будувати аналогічний за потужністю "Турецький потік", який повинен забезпечити доставку російського газу до Європи через Туреччину. Однак після інциденту з російським Су-24, який збили турецькі військові, відносини між країнами різко погіршилися. Зокрема, Путін підписав указ про введення санкцій проти Туреччини.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: