Із 1 січня на ринках не можна буде продавати домашні молоко, сир та м'ясо

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Із 1 січня на ринках не можна буде продавати домашні молоко, сир та м'ясо

Із 1 січня на ринках заборонять продаж м’яса домашнього забою. Ілюстрація / Фото: УНІАН

Рада може скасувати цю норму.

Уже через тиждень, із 1 січня 2015 року, в Україні буде заборонено продаж на ринках необробленим молока та сиру домашнього виробництва, а також м'яса, отриманого в результаті подвірного забою.

Така норма передбачена в діючому законі "Про безпечність і якість харчових продуктів" і діятиме вона до 20 вересня 2015 року, коли на зміну прийде новий закон - "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів". Новий документ прийнятий відповідно до вимог вимог інтеграції в Євросоюз.

Верховна Рада сьогодні вже включила в порядок денний законопроект, який пропонують скасувати заборону продажу домашніх продуктів із 1 січня. Зокрема, в пояснювальній записці ідеться, що статтю про заборону хочуть замінити статтею із закону, що набере чинності лише наступної осені. Зокрема, у ній говориться: "Цілі туші або частини туш парнокопитних та інших копитних тварин, туші свійської птиці, кроликів та малих диких тварин, риба, мед, яйця, молоко необроблене, сир домашнього виробництва і продукти рослинного походження можуть продаватися на агропродовольчих ринках за умови підтвердження їхньої придатності за результатами випробувань (досліджень) акредитованої лабораторії, яка знаходиться на агропродовольчому ринку, державним інспектором, який знаходиться на цьому ж ринку. Не підлягають зазначеним випробуванням харчові продукти недомашнього виробництва, які супроводжуються документами, що забезпечують простежуваність продукції". Тобто всю домашню продукцію слід буде перевіряти у спеціальних лабораторіях.

У Мінагрополітики також підтримують скасування норми про заборону продажу.

"Маємо надали змогу людям поступово перейти до нових європейських правил, враховуючи соціально-економічні особливості України. Разом із фаховими експертами, бізнесом, асоціаціями, працюємо над тим, щоб до кінця року ця проблема була вирішена. Українцям потрібні адекватні умови та правила реалізації продукції. Водночас жоден виробник не звільняється від відповідальності за недотримання вимог гігієни при виробництві та продажу харчових продуктів", - зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька.

Нагадаємо, майбутній "європейський" закон передбачає, що з 20 вересня 2020 року продукти тваринного та рослинного походження домашнього виробництва зможуть продаватися на агропродовольчих ринках за умови підтвердження їхньої придатності за результатами випробувань (досліджень) акредитованої лабораторії. А з 1 січня 2025 року продукти, отримані в результаті забою не на бойні, зможуть використовуватись виключно для власного споживання або реалізації на агропромисловому ринку в межах 50 кілометрів від місця забою або в області, в якій він здійснений.

Наступна публікація