Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Із кафе, ресторанів та магазинів можуть зникнути книги скарг та пропозицій

Норму пропонує скасувати Мінекономрозвитку.

У закладах роздрібної торгівлі, кафе та ресторанах наявність книги скарг та пропозицій може стати необов'язковою.

Відповідну норму пропонує скасувати Міністерство економічного розвитку та торгівлі, яке розробило проект постанови.

В уряді пояснюють, що скасування книги скарг, мовляв, сприятиме покращенню бізнес-клімату. Водночас це зменшить витрати – на 517 грн на рік для одного підприємця. Загалом це складе майже 123 млн грн для всієї країни.

Куточки споживачів залишать – там буде інформація про власника бізнесу, контакти органів, які забезпечують захист прав споживачів.

У проекті постанови також записано, що касири повинні будуть приймати від покупців "без обмежень банкноти і монети усіх номіналів, які випускає в обіг Національний банк (у тому числі розмінні, обігові монети, пам'ятні та зношені банкноти і монети), що є платіжними засобами і не викликають сумніву в їхній справжності та платіжності, за номінальною вартістю, а також забезпечувати наявність у касі банкнот і монет для видачі здачі (крім тих, карбування та випуск в обіг яких припинено Національним банком)".

Також прописаний пункт щодо заокруглення сум у чеку в разі відсутності дрібних монет. Цей механізм із пропозиції Нацбанку вже почав діяти цього літа.

Залиште свій коментар

Вибір редакції