Кабмін бореться з посухою

Уряд видав постанову щодо зменшення негативного впливу посухи.


Кабінет міністрів України 4 червня видав постанову "Про невідкладні заходи зі зменшення негативного впливу засухи і забезпечення формування ресурсів зерна урожаю 2007 року"

Постановою кабмін доручив Державній податковій адміністрації за узгодженням з Міністерством фінансів надати постраждалим від посухи аграріям розстрочку в сплаті платежів до державного бюджету. 

Метою постанови є вжити „невідкладних заходів щодо зменшення впливу посухи та забезпечення продовольчої безпеки”. 

Постановою кабмін рекомендує місцевим органам влади дати розстрочку потерпілим від посухи аграріям у сплаті платежів до місцевих бюджетів. 

Міністерствам аграрної політики, з питань надзвичайних ситуацій, економіки, фінансів та іншим причетним відомствам доручено в двотижневий термін визначити фактичні обсяги збитків, завданих унаслідок посухи, та подати кабмінові пропозиції щодо часткового відшкодування цих збитків. 

Також постанова уряду передбачає, що Аграрний фонд створить державний продовольчий резерв обсягом 710 тис. тонн продовольчого зерна врожаю 2007 року шляхом упровадження державних форвардних закупівель зерна на організованому аграрному ринку та закупівель, не пов’язаних із державним ціновим регулюванням, через Аграрну біржу.

Текст постанови містить виклад інших заходів щодо подолання наслідків посухи. 

У понеділок президент Віктор Ющенко звернувся з листом до прем’єр-міністра Віктора Януковича. У листі президент звертає увагу на ситуацію, що склалася на ринку зерна в Україні через несприятливі погодні умови. 

На сьогодні заплановано робочу поїздку президента до Миколаївської, Кіровоградської та Херсонської областей з метою оглянути найбільш постраждалі від посухи райони та особисто познайомитися зі ситуацією.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: