Кабмін домовився про розробку шельфу

Кабмін і Vanco International Ltd підписали угоду про розподіл продукції з Прикерченської ділянки континентального шельфу Чорного моря.

Кабінет міністрів і компанія Vanco International Ltd (Швейцарія) підписали угоду про розподіл продукції (УРП) з Прикерченської ділянки континентального шельфу Чорного моря.

Про це повідомила прес-служба президента України.

З української сторони угоду підписав віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв, з боку інвестора - голова правління, президент Vanco International Джин Ван Дайк.

Угода підписана на 30 років.

У церемонії підписання угоди взяв участь також президент Віктор Ющенко. Він високо оцінив факт підписання УРП, вказавши на комплексне значення документу в контексті зміцнення енергетичної безпеки України.

На думку президента, мова йде також про гарний стимул для масштабної активізації роботи з дослідження української ділянки континентального шельфу Чорного моря.

"Це стратегічний для України проект, і це унікальний прецедент для формування, насамперед, основ національної енергетичної стратегії, і з іншого боку - співробітництва з провідними міжнародними інвесторами", - сказав Ющенко.

Відповідно до повідомлення прес-служби президента, від укладеної угоди Україна очікує інвестицій більш ніж на 15 млрд. доларів для геологічного вивчення й видобування вуглеводнів, а також видобування понад 200 мільйонів тонн вуглеводнів.

Планується, що реалізація проекту забезпечить понад 200 млрд. гривень додаткових надходжень у бюджет і створення кількох тисяч нових робочих місць.

Стало відомо, що від реалізації проекту Україна отримає 65% продукції, а компанія Vanco International - 35%. Про це на прес-конференції повідомив засновник компанії Vanco Energy Company (США), що є материнською компанією Vanco International, Джин Ван Дайк.

З його слів, це є приблизним підрахунком розподілу часток.

"Спочатку ми повертаємо свої гроші, після цього йде розподіл між державою й нами. Ми ще платимо прибутковий податок. І все це в сукупності становить 65% на 35% на користь держави", - сказав Ван Дайк.

Він підкреслив, що докладну інформацію про підписану угоду повинен оголосити Кабінет Міністрів.

Відповідно до договору, у разі початку видобутку весь обсяг добутих вуглеводнів буде запропонований Україні, і тільки у разі якщо держава відмовиться купувати частину цього обсягу, Vanco International має право продавати його за межі України.

Ван Дайк повідомив, що у разі вдалої сейсмологічної розвідки й успішного буріння Vanco International вкладе 20 мільярдів доларів у подальшу розробку родовищ на Прикерченській ділянці шельфу Чорного моря.

Ділянка площею 12,96 тис. квадратних км знаходиться в економічній зоні України, на відстані 13 км від берегової лінії Керченського півострова.

Як повідомлялося, Vanco International, дочірня Vanco Energy Company (США), була обрана Кабміном переможцем конкурсу на розробку Прикерченської ділянки у квітні 2006 року.

Після цього, до жовтня 2007, сторони узгоджували умови угоди УРП у частині розподілу часток при розробці Прикерченської ділянки.

У листопаді 2006 року Vanco International заявляла, що може погодитися на розподіл продукції в пропорції 45x55 (45% - інвесторові, 55% - державі) після початку розробки.

У тендерній пропозиції на етапі до відшкодування інвестиційних витрат, залежно від податків й інших положень угоди про розподіл продукції, які впливають на результат, для Vanco передбачалося 70-80% продукції, а на етапі після відшкодування податків - 40-50%.

Уже у квітні 2007 року Міжвідомча комісія затвердила проект угоди, що передбачав розподіл продукції після початку розробки в пропорції 60% -державі, 40% - інвесторові, на етапі до початку розробки (до відшкодування інвестиційних витрат) - 50% - державі, 50% - інвесторові.

У травні 2007 року Кабмін продовжив строк укладання УРП до 21 жовтня.

ВідеоПідписання договору з Vanco International (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: