Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кабмін хоче запровадити п'яту групу ФОП – спеціально для ІТ-компаній

Податок становитиме 4-7%.

В уряді хочуть запровадити нову, п'яту, групу спрощеної системи оподаткування ФОП. На неї можуть перевести компанії, у яких частка витрат на зарплати перевищує 75% собівартості вироблених послуг. Зокрема, у цей список потрапляють ІТ-компанії.

Про це у Facebook  написав заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

"Пропонуємо обговорити єдиний податок для юридичних осіб без обмеження обігу. Ми пропонуємо встановити його на рівні 4-7%. І ні, ми не певні, що це єдине правильне рішення. Але, провівши години аналізу, вважаємо це найкращою ідеєю, яка дозволить буквально створити індустрію, в якій буде працювати не 200 тисяч юридично не пов’язаних між собою ФОПів, а повноцінні прозорі компанії. Відповідно до цього режиму юридичні особи-експортери послуг сплачуватимуть єдиний податок, та буде податковим агентом для співробітника, сплачуючи 2 ЄСВ та військовий збір", - зазначив Борняков.

Вимоги до майбутньої п'ятої групи ФОП:

- компанія із кількістю співробітників понад 10 осіб;

- частка експорту в прибутку — понад 75%;

- частка зарплатного фонду в собівартості — понад 75%;

- середня зарплатня - не менше п'яти мінімальних зарплат.

У Мінцифри переконані, що такі умови дозволять створити "легальні умови праці для галузі; зробить її привабливішою для інвестицій, створивши прозору зрозумілу корпоративну структуру; створить рівні конкурентні умови; створить умови для експорту інших сервісів".

Борняков додав, що "водночас модель зберігає механізм забезпечення соціальних гарантій працівників та не збільшує податкового навантаження та адміністрування. Адже з одного боку для ІТ-компаній вводиться податок та звітність, а з іншого - ми скасовуємо низку податків для працівників".

Залиште свій коментар

Вибір редакції