Кабмін назвав ціну, яку він готовий платити за російський газ

Уряд визначив макроекономічні орієнтири для розробки проекту бюджету на 2010 року. Зокрема, ціна на газ буде, на думку Кабміну, несправедливою - понад 300 доларів.

Кабмін при формуванні держбюджету на 2010 рік розраховує на середньорічну ціну на імпортований газ у розмірі 334 доларів за тисячу кубометрів.

Про це заявив віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко, називаючи макроекономічні орієнтири, які уряд закладає в проект бюджету на 2010 року.

Як відомо, у першому кварталі 2010 року Україна платить за газ 305 доларів.

Прем'єр-міністр Микола Азаров та віце-прем'єр Андрій Клюєв неодноразово заявляли, що існуюча ціна російського газу для України є невиправдано високою, і газові контракти мають бути переглянуті.

На думку деяких експертів, ґрунтуючись на формулі, що міститься в контракті з "Газпромом", ціна на природний газ повинна зрости з 305 доларів у першому кварталі 2010 року до 325-340 доларів у другому кварталі, а в 2011 році - до 400 доларів за тисячу кубометрів.

23 березня у Москві розпочалися українсько-російські переговори, присвячені перегляду газових контрактів. На переговорах планується обговорити питання створення газотранспортного консорціуму, надання російській стороні можливості продавати газ безпосередньо українським споживачам в обмін на зниження ціни на газ для України.

Раніше перший віце-прем'єр Андрій Клюєв заявляв, що уряд ініціює передачу української газотранспортної системи в управління міжнародному консорціуму за участю України, Росії та Євросоюзу.

За словами Клюєва, це збільшить транзит газу через нашу країну і знизить ціни для України, що дозволить не збільшувати вартість газу і для внутрішніх споживачів.

Читайте також:

Уряд: більшість українців хоче допустити Росію до управління газовою трубою

Російські ЗМІ: Київ запропонує "Газпрому" прямий доступ на внутрішній ринок

Москва вимагає від України виконувати газові контракти

ВідеоКабмін назвав ціну, яку він готовий платити за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: