Кабмін назвав ціну, яку він готовий платити за російський газ

Уряд визначив макроекономічні орієнтири для розробки проекту бюджету на 2010 року. Зокрема, ціна на газ буде, на думку Кабміну, несправедливою - понад 300 доларів.

Кабмін при формуванні держбюджету на 2010 рік розраховує на середньорічну ціну на імпортований газ у розмірі 334 доларів за тисячу кубометрів.

Про це заявив віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко, називаючи макроекономічні орієнтири, які уряд закладає в проект бюджету на 2010 року.

Як відомо, у першому кварталі 2010 року Україна платить за газ 305 доларів.

Прем'єр-міністр Микола Азаров та віце-прем'єр Андрій Клюєв неодноразово заявляли, що існуюча ціна російського газу для України є невиправдано високою, і газові контракти мають бути переглянуті.

На думку деяких експертів, ґрунтуючись на формулі, що міститься в контракті з "Газпромом", ціна на природний газ повинна зрости з 305 доларів у першому кварталі 2010 року до 325-340 доларів у другому кварталі, а в 2011 році - до 400 доларів за тисячу кубометрів.

23 березня у Москві розпочалися українсько-російські переговори, присвячені перегляду газових контрактів. На переговорах планується обговорити питання створення газотранспортного консорціуму, надання російській стороні можливості продавати газ безпосередньо українським споживачам в обмін на зниження ціни на газ для України.

Раніше перший віце-прем'єр Андрій Клюєв заявляв, що уряд ініціює передачу української газотранспортної системи в управління міжнародному консорціуму за участю України, Росії та Євросоюзу.

За словами Клюєва, це збільшить транзит газу через нашу країну і знизить ціни для України, що дозволить не збільшувати вартість газу і для внутрішніх споживачів.

Читайте також:

Уряд: більшість українців хоче допустити Росію до управління газовою трубою

Російські ЗМІ: Київ запропонує "Газпрому" прямий доступ на внутрішній ринок

Москва вимагає від України виконувати газові контракти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: