Кабмін не побачив причин для падіння гривні

Гривня істотно девальвувала під час фінансової кризи.

Уряд України не бачить жодних економічних підстав для девальвації національної валюти, заявив на брифінгу 7 вересня міністр економіки України Богдан Данилишин.

Українська гривня істотно девальвувала під час фінансової кризи. Якщо у вересні 2008 року долар коштував п'ять гривень, то в кінці року - дев'ять. Навесні 2009 року курс трохи стабілізувався на рівні близько восьми гривень за долар, проте в липні долар знову перевалив через вісім гривень. За станом на неділю офіційний курс склав 7,9950 грн / $ 1. Експерти прогнозують подальшу девальвацію національної валюти і пророкують курс на рівні 10-12 гривень за долар. Проте в українському уряді кажуть, що об'єктивних підстав для падіння гривні немає.

"Уряд не бачить економічних передумов для девальвації гривні", - сказав Данилишин. За його словами, експорт українських товарів росте, тому "показник, який пов'язаний із зовнішньоекономічними операціями, і сальдо зовнішньої торгівлі вже не є тими дестабілізуючими факторами, які впливають на девальвацію національної валюти".

Міністр заявив, що рада Національного банку України (НБУ) має намір найближчим часом провести засідання з питання корекції грошово-кредитної політики і пообіцяв, що уряд готовий співпрацювати з НБУ з цього приводу.

Раніше про відсутність економічних підстав для падіння гривні заявляла прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Вона звинувачувала в нестабільності курсу національної валюти Нацбанк, на який, за її словами, уряд не має ніякого впливу.

У той же час президент України Віктор Ющенко вважає, що знецінення гривні викликане невдалою економічною політикою уряду Тимошенко, який має розділити відповідальність із НБУ.

"Я уточнюю, що закон про уряд каже, що український уряд відповідає за економічну політику в державі та сприяє стабілізації національних грошей. Уряд не повинен руйнувати стабільність національних грошей", - сказав Ющенко 6 вересня в інтерв'ю телеканалу "Інтер".

За його словами, "за 7 місяців 2009 року, Нацбанк більш ніж у чотири рази збільшив емісію для фінансування непокритих доходів країни". При цьому, зазначив президент, "на початку року в портфелі Нацбанку було 8 мільярдів гривень (близько 1 мільярда доларів) цінних паперів уряду".

Президент відзначив, що через регулярної необхідності кредитувати бюджету для проведення розрахунків за російський газ, Нацбанк за 7 місяців видав уряду додатково 30 мільярдів гривень (понад 3,7 мільярда доларів).

"Це призвело, очевидно, до того, що гривня стала слабкіше, так як це розширення грошей, тоді, коли економіка падає, Нацбанк у чотири рази збільшує фінансування уряду", - резюмував Ющенко.

Парламентарії, тим часом, звинуватили у валютних махінаціях самого Ющенка. Так, на засіданні погоджувальної ради фракцій Ради 7 вересня лідер фракції "Наша Україна - Народна самооборона" (НУНС) Микола Мартиненко заявив, що саме президент зараз де-факто "одноосібно керує" НБУ, а тому повинен нести відповідальність за все, що відбувається з національною валютою. За його словами, гривню знецінили спеціально і з конкретною метою.

"Під прикриттям з боку президента заробляються мільярдні кошти, що підуть до кошторису виборчої кампанії президента. Вкрадені у людей гроші ... підуть на фінансування збереження президента при владі", - сказав політик.

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин висловив на брифінгу 7 вересня думку, що в обвалі гривні не треба шукати одного винного і робити з нього "ворога". На думку спікера, "тут відповідальні всі, хто уособлює владу".

Читайте також:

НБУ продає долар по 5,95 грн.

НБУ відпускає гривню у плавання

Долар не подорожчає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: