Кабмін не розглядав питання про введення надзвичайного стану в енергетиці - Зубко

Дата публікації
Кабмін не розглядав питання про введення надзвичайного стану в енергетиці - Зубко

Reuters

В уряді стверджують, що без вугілля з окупованого Донбасу почнуться віялові відключення світла.

Під час сьогоднішнього засідання уряду питання про введення надзвичайного стану в енергетиці не розглядали.

Про це після засідання Кабміну запевнив віце-прем'єр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Ні, питання не розглядалося", - сказав Зубко і додав, що вчора відбулося засідання Енергетичного штабу. Там були запропоновані заходи щодо забезпечення стабільності енергосистеми країни, скорочення споживання вугілля з 28 тис. тонн до 20 тис. тонн. Водночас міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику доручили опрацювати ці заходи.

"Населення було захищено з точки зору енергопостачання і тепла. Думаю, що день-два такого великого значення не мають, але найголовніше - процес антикризових заходів вже запущено", - наголосив Зубко.

Нагадаємо, в уряді в останні дні активно звучать заяви про введення в Україні надзвичайного стану в енергетиці. Влада переконувала, що без вугілля з окупованого Донбасу енергетична система не впорається і доведеться застосовувати віялові відключення світла. Постачання вугілля із зони АТО блокують активісти, які не дають можливість здійснювати вантажні перевезення залізницею. Також невідомі порізали залізничні колії.

Раніше в уряді активно переконували, що Україна впорається без антрацитового вугілля з окупованого Донбасу. Мовляв, завозитимуть його з-за кордону, зокрема, з Африки, а також перелаштують теплоелектростанції на вугілля інших сортів чи інші види палива. Насправді ж за три роки війни на Донбасі цього не зробили. У Міненерговугілля тепер кажуть, що перелаштувати систему зможуть лише протягом трьох наступних років.

Наступна публікація