Кабмін звинуватили у незаконному підвищенні страхових внесків для підприємців

За словами аналітика, уряд не має повноважень, щоб втручатися у визначений законом "Про систему оподаткування" порядок стягнення з підприємців.

Рішення Кабінету міністрів про підвищення мінімального страхового внеску до Пенсійного фонду для підприємців посилює кризу в підприємницькому середовищі і є незаконним. Про це заявив керівник аналітичної групи Комітету підприємців Львівщини Ігор Гурняк.

Нагадаємо, що згідно постанові Кабміну, мінімальний розмір страхового внеску до Пенсійного фонду складає 207,5 грн, а з 1 грудня, коли мінімальна зарплата досягне 669 грн, він збільшиться до 222,11 грн.

На думку Гурняка, це рішення Кабміну є незаконним. Аналітик вважає, що у уряду немає повноважень його приймати і він не може втручатися у визначений законом "Про систему оподаткування" порядок стягнення з підприємців.

Зокрема, експерт відзначає, що ухвала Кабміну протирічить указу президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва", і урядовому декрету "Про прибутковий податок з громадян".

"Сьогодні, коли фактично один за одним представники малого бізнесу припиняють свою діяльність, очевидно, що йти на такий крок не можна", — відзначає Гурняк.

"У нас виходить, що уряд бореться з кризою, підвищуючи рівень оподаткування бізнесу, збільшуючи розмір штрафів, а з іншого боку — зростають ціни на газ та електроенергію для населення тощо. Тобто на сьогодні немає жодного антикризового рішення. Недавнє урядове рішення кризу у підприємницькому середовищі лише поглибить", — додає він.

Читайте також:

Уряд заборонив перевіряти підприємців до 2011 року

Тимошенко заборонить перевіряти підприємців

Приватні підприємці оголосили війну обленерго

Тимошенко йде в президенти і радіє, що вибори "на носі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: