Кабмін підвищить податки на розкішне життя

Уряд ініціює законопроект про ведення додаткових податків на елементи богатого життя: дороге житло, коньяки, сигари, автомобілі. Це допоможе отримати додаткових 5 млрд грн до бюджету.

Уряд разом з проектом держбюджету на 2010 рік подасть до Верховної ради законопроект про введення так званого податку на розкіш.

За словами заступника міністра фінансів Тетяни Єфименко, зміни торкнуться підакцизних товарів та нерухомості.

Зокрема, податок на нерухомість складе не менше 20 гривень за квадратний метр і буде сплачуватися при будівництві або покупці житла площею понад 300 кв. м.

Рівень ставки акцизу на коньяк планується збільшити в 2010 році на 21,4% - з 14 гривень за літр до 17 гривень за літр, а з 2011 року - до 34 гривень за літр.

"Коньяки перебувають на пільгових умовах, і ми їх просто підтягуємо до рівня оподаткування горілки - вводимо норми, які були призупинені", - сказала Єфименко.

Як відомо, 2009 року парламент підвищив з 2010 року акциз на коньячні вироби до 21 гривні за літр із поступовим збільшенням до 34 гривень за літр, але пізніше вирішив відмовитися від підвищення.

За даними Мінфіну, частка акцизу в ціні коньяку складає 7,1%, у той час як у Росії - 18,1%, у Польщі - 19,5%.

"Щодо автомобілів і сигар всі ставки будуть перебувати в ув'язці з цінами та питомою вагою акцизних податків у Росії, Білорусії і Польщі", - сказала Єфименко.

За даними джерела в Мінфіні, адвалорна ставка акцизу на сигари виросте з 69 гривень до 200 гривень за тисячу штук, специфічна - з 20% до 36%, додавши, що в Росії ставка в еквіваленті становить 600 гривень.

Мінімум удвічі з нинішніх 1 євро за 1 куб. см двигуна збільшиться акциз при імпорті автомобілів вартістю понад 50 тис. євро.

За рахунок цих ініціатив Мінфін планує залучити до держбюджету в 2010 році 5 млрд. гривень.

Про підвищення акцизів на горілку, вино, сигарети і бензин наразі не йдеться, але обговорювалася можливість підвищення вартості патентів для АЗС, уточнили в Мінфіні.

Раніше Мінфін повідомляв, що Україна має намір розширити перелік джерел надходжень до державного бюджету вже 2010 року за рахунок введення податків на розкіш, щоб виконати одну з умов МВФ для отримання кредиту.

Читайте також:

Уряд пообіцяв МВФ оподаткувати розкіш

Кабмін зібрався знизити податки

Литвин хоче запровадити податок на розкіш

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: