Кабмін почне влітку продавати українську енергетику

"Цього року буде реалізовано пілотний проект з приватизації 5-6 компаній на ринку дистрибуції та двох - на ринку генерування".

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко прогнозує, що в середині 2011 року Фонд держмайна оголосить конкурси з продажу державних пакетів акцій енергопостачальних та енергогенеруючих компаній.

За словами міністра, в 2011 році на продаж будуть виставлені 5-6 обленерго і 2 генкомпанії.

"Цього року буде реалізовано пілотний проект з приватизації 5-6 компаній на ринку дистрибуції та двох - на ринку генерування. Цей процес вже почався. Я сподіваюся, що до середини року ми оголосимо про проведення аукціону по першим компаніям на ринку дистрибуції і першої компанії на ринку генерування", - заявив Бойко.

Він зазначив, що при проведенні приватизаційних конкурсів перевага буде надаватися тим інвесторам, які готові вкладати максимальний обсяг коштів у модернізацію приватизованих компаній.

"Ключовим питанням до інвесторів, зацікавлених у придбанні компанії, буде сума, яку він може направити на модернізацію, щоб реалізувати заходи в енергетиці, які Україна зобов'язалася виконати, вступаючи в міжнародне Енергетичне співтовариство", - сказав міністр.

Фонд державного майна переніс початок приватизації підприємств енергетики з четвертого кварталу 2010 року на 2011 рік. За словами голови ФДМУ Олександра Рябченка, приватизація генеруючих і розподільчих підприємств енергетики буде проводитися протягом двох років, при цьому пріоритетними для продажу серед генеруючих підприємств залишаються "Дніпроенерго" і "Західенерго".

На сьогоднішній день в управлінні НАК "Енергетична компанія України" перебувають контрольні пакети чотирьох генеруючих компаній - "Донбас-", "Захід-", "Центр-" і "Дніпроенерго".

Читайте також:

Міністр Бойко запевнив, що тарифи на енергію більше не підвищать

Янукович зажадав якнайшвидше продати сотні держпідприємств

Фонд держмайна за рік "заробив" 8,5 мільярда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: