Кабмін показав нові зміни Податкового кодексу

Нові зміни податкового кодексу, які найбільше стосуються "спрощенців", набудуть чинності 1 липня.

На офіційному веб-сайті Верховної ради оприлюднено текст змін до Податкового кодексу, які ініційовані Кабінетом міністрів і стосуються спрощеної системи оподаткування та малого підприємництва.

Як відмітив перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський, законопроектом пропонується ввести диференціацію фізичних платників-осіб на три категорії залежно від річного об'єму виручки, кількості найнятих робітників і виду діяльності.

Пропонується впровадити фіксовану ставку єдиного податку: вона буде прив'язана до розміру мінімальної зарплати.

- Друге - це підвищення граничного об'єму доходів, який визначається в розмірах мінімальної заробітної плати. Якщо раніше було максимум 500 тисяч гривень, то для фізичних осіб тепер збільшений до 2 мільйонів, а для юросіб - з 1 до 5 мільйонів гривень, - відмітив Мярковський.

Також пропонується відмінити 50% надбавку до фіксованої ставки податку, яка нараховується за кожного найнятого робітника зверху встановленої кількості.

- Для тих, хто реалізовуватиме власну продукцію, ставка єдиного податку буде зменшена в два рази.

Законопроектом відміняється щорічне переоформлення посвідчень платників єдиного податку.

Фізичні особи - платники податку по фіксованій ставці, згідно з проектом закону, зможуть надавати послуги виключно фізичним особам або платникам єдиного податку.

"Ми передбачаємо, що закон має бути введений з 1 липня 2011 року. Буде перехідним період для того, щоб усі органи влади змогли привести свої рішення у відповідність з нормами того закону, який буде прийнятий в остаточній редакції. Для фізичних осіб, які переходять із спрощеної системи оподаткування на загальну, передбачається перехідною період до 1 січня 2016 року, в якому ставка податку на доходи фізичних осіб фактично складе 50% від діючої на сьогодні, - не 15%, а 7,5%", - відмітив Мярковський.

Читайте також:

Новий податковий кодекс робить банкрутами українських підприємців

Підприємці не можуть розібратися з новим Податковим кодексом

Спрощенців за рік стало менше на 70 тисяч

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: