Кабмін пом'якшить умови держзакупівель

Після вступу в силу закону "Про вчинення державних закупівель" Мінекономіки вирішило його лібералізувати.

Уряд вважає нинішню процедуру держзакупівель зайво довгою і витратною, тому через два місяці після вступу в силу закону "Про вчинення державних закупівель" Мінекономіки вирішило його лібералізувати. Про це пише "Коммерсант-Україна" у статті "Кабмин переступает через порог".

У вівторок, 28 вересня, міністерство оприлюднило проект змін, яким запропонувало підвищити в законі поріг закупівель товарів і послуг з 100 тисяч гривень до 200 тисяч гривень, а робіт - з 300 тисяч гривень до 500 тисяч гривень. Запропоновано також збільшити кількість видів закупівель, для проведення яких достатньо наявності одного учасника.

У статті 2 передбачається, що дія закону не поширюватиметься на закупівлю послуг, пов'язаних із забезпеченням роботи офіційних делегацій, послуг міжнародних фінансових організацій, послуг із зберігання газу, закупівлю паливних елементів для ядерних реакторів, товарів в рамках оборонного замовлення, товарів на біржах або на конкурсах, закупівлі Аграрного фонду. До статті 10 пропонується внести зміни, спрямовані на зменшення кількості інформації, обов'язкової для публікації на сайті уповноваженого органу.

Запропоновано передбачити також новий вид закупівель - вільний вибір. Його можна буде застосовувати при закупівлях 29 різних видів товарів і послуг. Наприклад, при покупці товарів, робіт і послуг для ліквідації аварій, для підготовки проектів до Євро-2012, оплати перевезень та харчування, при закупівлі книжок для бібліотек, послуг поштового зв'язку, закупівлю послуг при соціальних виплатах, при виборі банку для розрахунково-касового обслуговування , для підвищення кваліфікації співробітників держсектора за кордоном.

У пояснювальній записці до проекту необхідність правок пояснюється тим, що частина положень закону про держзакупівлі вже не відповідає стану справ в економіці. "Замість створення відкритого та прозорого поля для суб'єктів сфери держзакупівель відбувається безпричинне затягування часу при проведенні процедур закупівель, створюється додаткове фінансове навантаження як на замовників, так і на учасників процедур закупівель", - наголошується в документі.

Ряд експертів підтримують збільшення порогу. "Безумовно, мінімальний обсяг закупівель, при якому використовується закон, необхідно регулярно піднімати відповідно до курсових змін та інфляції. Тому підвищення порогу дії закону виглядає виправданим і значно спростить процедуру закупівель", - відзначає партнер юридичної фірми Astapov Lawyers Олег Мальський.

Однак є і побоювання щодо можливого зниження прозорості торгів. "Збільшення планки дії закону, як і збільшення видів закупівель, де цей закон не буде діяти, виводить з-під контролю значну частину контрактів, що збільшує можливість для маніпуляцій", - вважає гендиректор Бюро економічних і соціальних досліджень Валерій Гладкий.

Читайте також:

Кабмін пообіцяв втримати бюджетну діру

Профіцит платіжного балансу склав більше п'яти мільярдів

В Україні зарплату видаватимуть двічі на місяць

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: