Кабмін пообіцяв пенсію у десятикратному розмірі за повний стаж

Віце-прем'єр Сергій Тігіпко вважає основною проблемою чинної пенсійної системи "те, що ми кожного разу маємо все менше і менше працюючих людей".

Після проведення пенсійної реформи люди, які виходитимуть на пенсію при досягненні повного стажу, отримуватимуть виплати в десятикратному розмірі.

"Всі люди, які будуть виходити на пенсію при досягненні повного стажу будуть отримувати 10 пенсій нарахованих для них. Для вчителя в середньому це буде дорівнювати якщо пенсія 1200 гривень, це 12 тисяч на руки. Багато людей не бачили таких грошей", - повідомив віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Він спрогнозував, що обговорення пенсійної реформи триватиме мінімально місяць-півтора.

За словами Тігіпка, пенсійна реформа не дасть серйозних вливань до бюджету у найближчі два роки.

"Ефект від цієї реформи, на цей рік, якщо вона буде прийнята, - це десь 1 мільярд 800 мільйонів гривень, при бюджеті на наступний рік Пенсійного фонду 203 млрд. Тобто це несерйозно. Але цей ефект кожен рік буде нарощуватися ", - сказав віце-прем'єр.

"Ця реформа - це перспектива нашої пенсійної системи. Ми повинні якось подумати про це, що ми робимо взагалі в країні. Тому я вважаю, що ми зможемо розраховувати на ефект через деякий час", - додав він.

Тігіпко підкреслив, що зараз основна проблема пенсійної системи – "це те, що ми кожного разу маємо все менше і менше працюючих людей".

"У нас уже сьогодні більше 90 відсотків відношення пенсіонерів до працюючих. А ще буквально декілька років - і у нас буде один на один, що називається. Один працюючий буде утримувати одного пенсіонера", - зазначив урядовець.

Нагадаємо, на впровадженні пенсійної реформи в Україні наполягає МВФ – це є однією з умов фонду для того, аби Київ до кінця року отримав черговий транш кредиту у розмірі 1,5 млрд доларів.

Водночас цей проект вже викликав хвилю невдоволення у суспільстві. Зокрема, ним передбачається підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років.

"Ми повинні говорити про інший показник - це середня довжина життя після виходу на пенсію. Людина вийшла на пенсію - от скільки чоловік, скільки жінка. От я можу сказати, що оця статистика така: чоловік після виходу на пенсію - живе в середньому 14 років, жінка, яка виходить сьогодні в 55 років - живе 25 років. Тому сьогодні ми повинні оперувати от такими даними", - пояснив необхідність цього кроку Тігіпко.

Читайте також:

Максимальна пенсія в Україні становитиме 8808 гривень

Пенсійна реформа передбачає виплати вчителям і медикам

Уряд: українцям життєво необхідно підвищити пенсійний вік

З Нового року чиновникам уріжуть зарплати й пенсії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: