Кабмін пообіцяв "засипати" українців гречкою та вівсянкою

Мінагропром прогнозує, що у 2011 році крупи на ринку буде багато. Ціни на гречку та вівсянку після збору новго врожаю знизяться у декілька разів.

Міністерство аграрної політики і продовольства запевняє, що виробництво круп'яних культур в 2011 році в Україні повинно сильно вирости в порівнянні з об'ємом 2010 року. У зв'язку з цим ціна круп наступного року має бути набагато нижчою за ціни поточного року.

Згідно з даними Мінагропрому, прогнозоване виробництво крупи цього року в Україні виросте на 228 тис. тонн в порівнянні з 2010 роком. У 2010 році урожай гречки склав 134 тис. тонн, в 2011 році виробництво цієї культури збільшиться до 230 тис. тонн, що повністю задовольнить внутрішній попит, - запевнили в міністерстві, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Крім того, згідно з прогнозами відомства, виробництво проса порівнянню з минулим роком повинно збільшитися на 43 тис. тонн, а вівса - на 81 тис. тонн.

Як заявили у Мінагропромі, цього року українські виробники аграрної продукції мають ще більший потенціал для виробництва круп'яних культур завдяки підтримці з боку держави. У разі сприятливих погодних умов, урожай проса, гречки і вівса в порівнянні з минулим роком може збільшитися більш ніж на 300 тис. тонн.

Нагадаємо, в поточному році різко виросли роздрібні ціни на гречану і вівсяну крупи. За словами експертів аграрного ринку, це обумовлено низьким виробництвом гречки і вівса в країні.

Також, для задоволення внутрішнього попиту уряд в поточному році вирішив закупити у Китаї 20 тис. тонн гречки, яка, як очікується, прибуде в Україну у кінці квітня. Коштуватиме китайська крупа близько 20 грн за кілограм.

Читайте також:

Аграрії виходитимуть на міжнародні ринки декілька років

Слідом за гречкою в Україні зникає пшоно

У Донецьку почали продавати гречку по 46 гривень

Вівсянка може повторити долю гречки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: