Кабмін порадив Фірташу не розкидатися заявами про суд проти України

Україні загрожує судовий позов Фірташа на суму 3,5 мільярда доларів щодо газу, який був забраний у "Росукренерго" рік тому.

Уряд України упевнений у своїй позиції і готовий захищати її в суді. Така реакція послідувала на заяву компанії Дмитра Фірташа Centragas Holding AG щодо судового позову проти українського уряду у зв'язку з так званою "експропріацією" українським урядом 11 млрд кубометрів газу.

В заяві уряду України наголошується, що публічна заява, зроблена компанією Centragas, не є правильним способом вирішення таких питань. Уряд України підкреслює, що всі ці питання будуть належним способом вирішені шляхом прямих переговорів або в судовому порядку. "Тому, будь-який подальший обмін публічними заявами на даний момент недоречний", - говориться в заяві.

Нагадаємо, 5 лютого австрійська Centragas повідомила про початок розгляду в арбітражному суді позову, поданого 26 листопада, щодо експропрійованих урядом України в 2009 році 11 млрд кубометрів газу "РосУкрЕнерго" (Centragas володіє 50% акцій "РосУкрЕнерго", інші 50% належать "Газпрому").

Centragas заявляє, що має юридичне право на даний позов, а також, що цей позов може бути направлений безпосередньо уряду України, оскільки він володіє 100% акцій НАК "Нафтогаз України".

6 лютого заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігор Діденко заявив, що Centragas намагається незаконно відібрати у НАК 11 мільярдів кубометрів газу.

У свою чергу, джерела у паливних компаніях припускають, що за судовим позовом Centragas стоїть "Газпром", який таким чином попереджає Україну про неприпустимість перегляду газових контрактів, про який заявляли обидва кандидати у президенти України.

У разі відмови Україні загрожує судовий позов щодо газу, який був забраний рік тому, на суму 3,5 мільярда доларів і, як наслідок, банкрутство "Нафтогазу".

Читайте також:

Москва пригрозила Януковичу банкрутством "Нафтогазу"

"Нафтогаз" звинуватив Фірташа в загрозі енергетичній безпеці країни

Україна почала понаднормово споживати російський газ

"Нафтогаз" переадресував претензії компанії Фірташа до "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: