Кабмін посилить контроль над зарплатами "в конвертах"

Уряд перевірить всіх роботодавців, які офіційно виплачують заробітну плату меншу від мінімальної або на її рівні.

Кабінет міністрів взявся за роботодавців, які платять своїм співробітникам неофіційну зарплату.

Розпорядження уряду "Про затвердження плану заходів щодо детінізації доходів і відносин у сфері зайнятості населення від 2 березня 2010" 13 березня, на сайті Верховної ради.

Згідно з цим документом, особливо пильній увазі будуть піддаватися суб'єкти господарювання, які мають значні валові доходи, але офіційно виплачують заробітну плату меншу мінімальної або на її рівні.

Уряд також зобов'язав відповідні міністерства і відомства щоквартально забезпечувати збір і аналіз інформації про фактичні витрати на оплату праці і використовувати ці дані при формуванні планів проведення перевірок суб'єктів господарювання.

Даним розпорядженням уряду також передбачено проведення щомісячного моніторингу відповідними відомствами розміру заробітної плати, заявленого в оголошенні про прийняття на роботу, і фактичного розміру заробітної плати з використанням інформації органів державної статистики про фактичний обсяг доходів, зокрема заробітної плати, отриманої з інших джерел.

Програма боротьби з тіньовими зарплатами передбачає також моніторинг середньооблікової чисельності працівників, зокрема тих, які виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру і за яких сплачуються податки і збори (обов'язкові платежі).

У розпорядженні йдеться про створення регіональних, районних і міських робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

У той же час уряд має намір вивчити питання щодо недопущення взяття органами Державної податкової служби на облік рахунків платників податків, місцезнаходження яких не встановлено.

У документі наголошується, що уряд має намір проводити інформаційно-роз'яснювальну кампанію серед населення, зокрема, шляхом розміщення соціальної реклами.

Нагадаємо, члени нового уряду оприлюднили дані про свої доходи.

Читайте також:

Новий міністр культури живе за межею бідності

Нові міністри оприлюднили свої декларації про доходи

Азаров за минулий рік заробив 300 тисяч

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: