Кабмін прийняв програму розвитку автодоріг вартістю майже 300 мільярдів гривень

Очільник "Укравтодору" запевняє, що реалізація програми принесе понад 800 млрд гривень зростання ВВП.

У середу, 21 березня, Кабінет міністрів України затвердив Державну цільову економічну програму розвитку автодоріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду.

"Програма розвитку автомобільних доріг державного значення на 2018-2022 роки є першим масштабним п’ятирічним планом, за яким буде розвиватися галузь. Для відновлення доріг потрібен час та кошти. Однак досягти результатів можна лише за умови впровадження європейської системи управління, гарантованого фінансування та чіткої Програми розвитку. Згідно із висновками експертів, 1 євро, заінвестований у розвиток мережі доріг, дає 2,5 євро зростання ВВП", - заявив очільник "Укравтодору" Славомір Новак під час представлення програми.

Славомір Новак: "Згідно із висновками експертів, 1 євро, заінвестований у розвиток мережі доріг, дає 2,5 євро зростання ВВП.

Славомір Новак: "Згідно із висновками експертів, 1 євро, заінвестований у розвиток мережі доріг, дає 2,5 євро зростання ВВП". Отже Програма розвитку доріг 2018-2017 вона забезпечить інтеграцію до TEN-T мережі, розвиток міжнародних зв’язків, економічне зростання регіонів та міст, підвищення рівня зайнятості населення". https://fakty.ictv.ua/ua/videos/

Опубликовано Укравтодор 21 марта 2018 г.

За його словами, в Україні поступово відійдуть від поточних середніх ремонтів і почнуть здійснювати капітальний ремонт, реконструкцію і нове будівництво. До того ж до кінця 2022 року планується відремонтувати половину загальної мережі доріг державного значення - близько 20 тисяч кілометрів.

Згідно з текстом документу, загальний обсяг фінансування програми становить 298,349 млрд гривень, з яких 178 млрд гривень - за рахунок Державного дорожнього фонду, 113,8 млрд гривень - за рахунок інших джерел.

Водночас, за підрахунками експертів, реалізація програми протягом п’яти років повинна принести понад 800 млрд гривень зростання ВВП.

Нагадаємо, раніше Кабмін затвердив список доріг загального користування державного значення, які підлягають будівництву, реконструкції та ремонту 2018 року. Перелік передбачає проведення робіт з будівництва та реконструкції на суму 531,8 млн грн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація