Кабмін пропонує грошову компенсацію за пільгове житло

В українців, які вже давно очікують покращення житлових умов, тепер є альтернатива: вони можуть взяти гроші й самі зайнятися придбанням цього житла.

Міністерство з питань ЖКГ оприлюднило проект постанови Кабміну, згідно з яким громадянам, які мають право на безкоштовне поліпшення житлових умов, може бути запропонована на вибір грошова компенсація.

Одноразове грошове відшкодування видаватимуть органи державної влади або місцевого самоврядування в еквіваленті вартості житла соціального призначення.

Також пропонується включити до списку тих, хто може отримати житло поза чергою, багатодітні сім'ї (понад 5 дітей) і жінок, у яких народилася трійня.

У документі не вказані ні критерії визначення вартості житла, ні суми коштів, що необхідні на виплату компенсацій. У записці пояснення до проекту уточнюється, що реалізація нової схеми не вимагає додаткових витрат з бюджету, окрім вже передбачених в ньому.

"Механізм розрахунку середньої вартості квадратного метра пільгового житла затверджений Мінрегіонбудом. Компенсації будуть надаватися лише в тому випадку, якщо в бюджеті будуть закладені кошти, - сказав міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко. - Альтернативна схема дозволить державі швидше розрахуватися з громадянами".

Нагадаємо, зараз на соціальному квартирному обліку знаходиться 1,25 млн громадян, середньомісячний дохід яких менше середньої вартості найму житла. Для них соціальне житло є єдиним місцем мешкання, або вони мають право на поліпшення житлових умов.

Згідно з програмою розвитку соціального житла МінЖКГ планує до 2015 року забезпечити житлом 315 тис. сімей. Для цього буде потрібно 32,8 млрд грн. У держбюджеті-2009 на покупку квартир пільговим категоріям громадян закладено 773 млн грн., але уряд вже витратив 1,341 млрд грн на викуп житла Державною іпотечною установою.

Читайте також:

Багатодітним киянам житло продаватимуть за півціни

Ющенко пояснив, чому не рухається черга на житло

Львів'ян, які стоять у черзі на квартиру, поселять на горищах

Уряд вирішив узаконити доступне житло

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: