Кабмін пропонує почати приватизацію ЖКГ

Українські енергогенеруючі компанії продадуть приватним підприємцям лише в обмін на інвестиції.

Кабінет міністрів пропонує у 2016 році почати розпродаж підприємств-виробників теплової енергії, перейти на альтернативні джерела енергії і провести теплову санацію житлових будівель і мереж. На ці цілі планується притягнути 35-45 млрд грн приватних інвестицій.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства обнародувало проект розпорядження Кабміну про затвердження концепції Національної стратегії теплозабезпечення населених пунктів України до 2030 року. Необхідність її прийняття викликана значним споживанням газу (59,1% енергоресурсів) застарілим обладнанням ТЕЦ, пише Комерсант-Україна.

Майже 40% центральних теплових пунктів зараз знаходяться в старому і аварійному станах, у теплових мереж незадовільна теплоізоляція, а багато котельних експлуатуються більше 20 років. Щорічно втрачається 12 млн Гкал тепла.

Знизити витрати природного газу на 30% при виробництві тепла і гарячої води планується за рахунок модернізації котельних і мереж теплопостачання, обліку теплової енергії при виробництві, транспортуванні і споживанні, використання альтернативних джерел енергії (біогаз, біомаса, енергія сонця, вітру).

Для виконання цих завдань в Мінрегіонбуді планують притягнути 50-60 млрд грн інвестицій, у тому числі 15 млрд грн з бюджету - для підвищення енергоефективності житлових будівель.

Реалізувати стратегію планується в два етапи. Впродовж чотирьох років з 2012 року уряд встановить граничні норми споживання тепла, введе диференційовані тарифи на послуги опалювання і водопостачання, розробить оптові і роздрібні тарифи на тепло, забезпечить облік споживаного тепла. З 2016 року буде дозволена приватизація комунальних ТЕЦ, почнеться теплова санація житла і модернізація теплових мереж.

За словами глави Мінрегіонбуду Анатолія Близнюка, основною умовою приватизації підприємств теплової енергетики стане здатність покупця інвестувати в розвиток альтернативної енергетики.

"Інвестори прийдуть в галузь тільки за умови рентабельності послуг теплопостачання. Преференції мають бути віддані тим, хто готовий вкладати в скорочення споживання традиційних енергоносіїв шляхом переходу на поновлювані джерела".

За словами президента Всеукраїнської асоціації приватних інвесторів в ЖКГ Сергія Бульбаса, відміна мораторію на продаж підприємств теплової генерації приведе до повного переходу ринку в приватну власність.

"Такі форми управління як концесія і оренда стануть не потрібні, оскільки очевидно, що гравці ринку готові вкладати кошти в розвиток своєї власності, а не інвестувати в чуже підприємство,- відмічає експерт.

- Найважливішими критеріями для визначення покупця повинні стати його фінансова можливість вкладати в нові технології і досвід роботи у сфері теплової енергетики".

Але приватизація не відбудеться без тарифів на тепло, які будуть окупати затрати - нерентабельне виробництво перешкоджає залученню інвестицій європейських компаній, що активно цікавляться ринком в Україні.

У Німеччині, Бельгії, Данії і Фінляндії передача підприємств теплової енергетики в приватну власність в 1990-і роки сприяла скороченню енерговитрат на 30-40%, відмічають в Асоціації житлово-комунальних підприємств України. У Польщі і Литві приватизація котельних і ТЕЦ триває з 1996 року.

Нагадаємо, за 2010 рік частка державних компаній в економіці знизилася з 9,5% до 9,2%.

Читайте також:

Американці зацікавились приватизацією української енергетики

Фонд держмайна продасть 11 енергокомпаній за 6 мільярдів

Кабмін продасть за рік 9 обленерго

Частка держави в економіці зменшилась до 9%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: