Кабмін просить суд визнати законною скандальну покупку акцій Укртатнафти

Уряд вважає, що купівля компанією AmRuz Traiding 8,3% акцій "Укртатнафти" була законною.

Кабінет Міністрів у серпні звернувся в Господарський суд Києва з позовом, яким просить переглянути за нововиявленими обставинами рішення від 2 червня 2008 року, що визнає незаконною купівлю компанією AmRuz Traiding AG (Швейцарія) 8,336% акцій компанії "Укртатнафта" (Кременчуцький нафтопереробний завод, Полтавська область).

Уряд вважає, що купівля компанією AmRuz Traiding (контролюється власниками російської "Татнафти") 8,3% акцій "Укртатнафти" була законною, незважаючи на те, що швейцарська компанія розрахувалася за цей пакет векселями (30 штук номіналом 1 млн. доларів кожний), а не живими грішми.

Виходячи з матеріалів справи, нововиявленими обставинами Кабмін вважає зловживання колишнього керівника "Укртатнафти" Володимира Матицина при пред'явленні зазначених векселів до виконання.

Ці зловживання були відкриті в ході досудового слідства, яке тепер веде Служба безпеки України.

"Про зазначені обставини Кабінету Міністрів не було й не могло бути відомо під час розгляду справи судом і стало відомо тільки 27 липня 2010 року після одержання листа від Міністерства юстиції від 26 липня", - сказано в матеріалах справи.

Але які саме нововиявлені обставини маються на увазі, у матеріалах справи не уточнюється.

При цьому основними підставами для перегляду рішення суду від 2 червня 2008 року Кабмін вважає неточне тлумачення законодавства в частині можливості формування статутного фонду "Укртатнафти" векселями.

Уряд вказує, що відповідно до частини першої статті 13 закону "Про господарчі товариства" (у редакції, яка діяла на момент угоди з векселями - 1999 рік) внесок в СФ міг бути у формі цінних паперів, а відповідно до закону "Про цінні папери й фондову біржу" вексель є цінним папером.

"Таким чином, вексель міг бути внеском в СФ. Заборона на внесок векселів як виду цінних паперів була встановлена тільки з моменту набуття чинності закону "Про обіг векселів в Україні" 4 травня 2001 року", - сказано в матеріалах справи.

На думку Кабміну, станом на 1999 рік (коли AmRuz сконцентрував 8,3% "Укртатнафти") законодавство України не мало прямої заборони на формування статутних капіталів господарчих товариств й оплати акцій товариства шляхом видачі векселів.

Як повідомляло агентство, на початку червня 1999 AmRuz Traiding й SeaGroup International (США) купили дрібні пакети простих іменних акцій - 8,336% й 9,96%, заплативши за них векселями.

З 2001 року Україна заперечувала належність цих 18,296% компаніям AmRuz й SeaGroup.

Але після приходу в 2007 до оперативного управління "Укртатнафти" групи Приватбанку зазначені пакети були спочатку відсуджені, а потім і сконцентровані у власності компаній, афілійованих із цим банком.

Акціонери компанії "Укртатнафта" на зборах 5 лютого затвердили договори купівлі-продажу двох пакетів акцій НПЗ у розмірі 18,296% й 28,7788% (останній належав уряду республіки Татарстан в особі міністерства земельних відносин).

Таким чином, на сьогодні татарстанські акціонери втратили свої пакети акцій українського НПЗ, "Нафтогазу України", як і раніше належить 43,054%, інші акції сконцентровані в компаній, афілійованих із Приватбанком.

Читайте також:

Наглядову раду "Укртатанфти" очолив керівник "Нафтогазу"

"Укртатнафта" повністю перейшла Україні

Російська "Татнафта" буде вимагати в України 5 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: