Кабмін проти скасування приватизації

Кабмін проти повернення 76% акцій компанії "Луганськтепловоз" державі. А відповідне рішення суду вважає порушенням прав власності.

Про це на прес-конференції за підсумками 1-го півріччя 2007 року повідомив прем'єр-міністр Віктор Янукович.


"Я особисто й наш уряд, ми категорично проти переглядів, будь-яких переглядів приватизації підприємств або реприватизації", - сказав він.


Янукович додав, що така практика в 2005 році призвела до погіршення інвестиційного клімату в Україні.


"Це негативна практика, яка була в 2005 році, вона призвела до того, що з України пішли інвестори, вона призвела, взагалі ж можна сказати, до ганьби на увесь світ, і зараз це як окремий випадок, звичайно, ми будемо на нього реагувати, і в обов'язковому порядку будемо розбиратися", - повідомив прем'єр-міністр.


На його думку, рішення Господарського суду Києва, яким він зобов'язав Брянський машинобудівний завод (Росія) за позовом ВАТ "Дніпровагонмаш" повернути в державну власність приватизовані 76% акцій "Лугансктепловозу", може стати прецедентом ігнорування захисту приватної власності.


"Фактично рішення суду - це перша ластівка, яка може, у принципі, знищити таке поняття як "захист прав приватної власності" у нашій країні, ми цього не повинні допустити", - сказав Янукович.


Як повідомляло агентство, 25 червня Госпсуд Києва зобов'язав Брянський машинобудівний завод за позовом ВАТ "Дніпровагонмаш" повернути в державну власність приватизовані 76% акцій "Лугансктепловозу".


У березні ФДМУ продав 76% "Лугансктепловоза" закритому акціонерному товариству "Управляюча компанія "Брянський машинобудівний завод".


2006 рік "Лугансктепловоз" закінчив зі збитками 15,771 млн. гривень.


У жовтні 2006 ФДМУ припинив конкурс із продажу "Лугансктепловозу" на підставі низки судових позовів, основним з яких був позов "Укрзалізниці".


Крім того, на "Лугансктепловоз" претендувала компанії "АвтоКрАЗ", що в 2001 виграла конкурс із продажу держпакету акцій холдингу, але його результати були скасовані ФДМУ.

Засідання Господарського суду Києва за позовом Генеральної прокуратури про повернення 76% акцій холдингової компанії "Лугансктепловоз" у державну власність заплановано на 10 липня.

Нагадаємо, вчора голова Фонду держмайна України Валентина Семенюк заявила, що Фонд не має наміру повертати ВАТ Трансмашхолдинг 292 млн грн, отриманих у результаті продажу 76% акцій Луганськтепловозу.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: