Кабмін провалив молодіжну іпотеку

Щороку держава допомагає отримати житло лише 2,8% молодих сімей.

Держава остаточно зірвала програму 2002-2012 року із забезпечення житлом молодих сімей, повідомила Колегія Рахункової палати, опираючись на результати аудиту ефективності виконання державних програм із забезпечення молоді житлом.

Завдяки роботі Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву протягом 2002-2010 років новосілля щороку святкували тільки 2,8% молодих сімей, які перебували на квартирному обліку.

За дев'ять років Державна програма забезпечення молоді житлом була недофінансована з держбюджету більш ніж на 790 млн грн, об'єми введеного в експлуатацію житла складали лише 12% від запланованих, внаслідок чого 3 тис. молодих сімей не отримали житла.

"Особливо безнадійне положення молоді в сільській місцевості, де житло отримали лише дві сім'ї, а також науково-педагогічні і педагогічні працівники. Щасливий квиток на пільгове кредитування за цей період отримали лише 132 особи, або 0,5%. Не створено умов для розвитку молодіжних житлових комплексів", - відмічають в Рахунковій палаті.

Крім того, фонд жодного разу не провів передбаченої його статутом експертизи ціноутворення молодіжного будівництва для визначення доцільності укладення договорів на будівництво. Як наслідок, вартість будівництва, яке інвестується за рахунок кредитів, наданих молодим сім'ям з бюджету, перевищує опосередковану вартість майже в 1,5 разу.

За словами голови Рахунковоїх палати Валентина Симоненка, фонд зі статутним капіталом, який формує уряд, дрейфує убік чисто комерційного фонду, який не має до пільгового молодіжного кредитування ніякого відношення, а лише споживає державні гроші.

Читайте також:

Азаров пообіцяв виділити на іпотеку 10 мільярдів гривень

Ціни на житло ростуть через недолугі закони і дорогі будматеріали

Лише 7% українців можуть собі дозволити купити житло в кредит

Рада позбавила захисту покупців житла в новобудовах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: