Кабмін розглядає законопроєкт – про інтереси вкладників забули
Завтра, 24 лютого, Кабмін може розглянути проєкт закону про включення державного "Ощадбанку" до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

У разі позитивного рішення вкладники Ощадбанку втратять 100% гарантії за вкладами, а питання підвищення суми відшкодування для клієнтів інших банків знову відкладеться на невизначений строк, передає delo.ua.
За інформацією видання, рішення про включення Ощадбанку до системи гарантування мало прийматися одночасно із підвищенням гарантованої суми та затвердженням програми реструктуризації боргу самого Фонду гарантування, який досі винен державі понад 100 млрд грн (за виплачені вкладникам 90 збанкрутілих банків кошти). Це повинно було стати певним компромісним варіантом: задовольнити уже перезрілий запит суспільства на підвищення гарантованої суми, яка востаннє переглядалася у 2012 році і сьогодні в еквіваленті становить 7 тис. дол. США. І водночас – відкрити шлях до приватизації державного Ощадбанку. Та передумовою для обох цих пунктів мало стати збереження фінансової стійкості Фонду гарантування та зменшення його боргового навантаження.
Утім, зважаючи на відсутність зареєстрованого комплексного законопроєкту і мовчання Фонду гарантування та НБУ, як учасників цього переговорного процесу, – про інтереси вкладників знову забули. Натомість Мінфін педалює вирішення важливого для нього питання – приватизації "Ощадбанку", а для цього потрібно, аби банк став учасником Фонду гарантування. Причому, за інформацією delo.ua, приєднання Ощадбанку до системи гарантування готується на пільгових умовах: решта банківської системи оплатить участь Ощада в системі гарантування з власної кишені.
Чи згадає уряд про інтереси вкладників українських банків після приєднання до системи гарантування "Ощадбанку" – питання відкрите. На сьогодні ж, фактично, підвищення гарантованої суми знову відкладено на невизначений термін. І це – всупереч рішенню Ради з фінансової стабільності, до складу якої віднедавна включено представника Офісу президента України.