Кабмін розморозив пів мільярда гривень на пільгові кредити на житло

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

200 мільйонів гривень передбачені на купівлю житла для атовців та переселенців.

На початку грудня уряд анонсував, що із цьогорічного бюджету виділяють 200 мільйонів гривень на пільгові кредити на житло для атовців та переселенців. Щасливчики, які першими були у черзі, мали лише три дні на те, щоб знайти квартири, сплатити перші внески і підписати усі необхідні договори. Так і зробили. Але державну допомогу раптом заморозили.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Переселенець Віктор Яворов показує вікна омріяної квартири. Із дружиною та сином до Харкова вони переїхали п'ять років тому. Своє помешкання покинули в окупованому Донецьку. Тут кочують орендованими квартирами. Щойно почули про кредит від держави, одразу відшукали майбутню квартиру. Оформили договір і вже внесли завдаток - пів мільйона гривень.

"Ми вже робимо подумки з дружиною ремонт, розставляємо меблі. Думаємо, кого запросити на новосілля", - говорить Віктор.

Термін отримання кредиту спливає разом із груднем. Якщо допомоги від держави родина не отримає до Нового року, ризикує втратити і квартиру, і вже сплачені витрати.

"Можливо, виникнуть штрафні санкції з боку продавця. Плюс - нерви ніхто не поверне", - каже переселенець.

Відео Чому заморозили державну допомогу на житло атовцям і переселенцям

Із цьогорічного бюджету виділяють 200 мільйонів на пільгові кредити на житло для атовців і переселенців. Щасливчики, які першими були у черзі, мали лише 3 дні на те, щоб знайти квартири, сплатити перші внески і підписати усі необхідні договори. Так і зробили, але державну допомогу раптом заморозили. ТСН поцікавилась, чому, а головне, коли ці кошти люди таки отримають.  

Чому заморозили державну допомогу на житло атовцям і переселенцям

Можливість оформити пільговий кредит на купівлю житла для атовців та переселенців держава анонсувала на початку грудня. На це уряд виділив 200 мільйонів гривень. Щоби стати в чергу, людям дали лише три дні. Тоді сотні людей замість роботи масово кинулися реєструватися до програми.

Тим, кому пощастило, кредит має видати Держмолодьжитло. На його рахунки громадяни вже внесли 6% від вартості помешкання. Умови кредиту: 3% річних на строк до 20 років. Квартиру або будинок обрати в будь-якому регіоні. На кожну людину - 21 квадратний метр, загальна площа не більша 94 кв. м. З усіма умовами за лічені дні люди впоралися, але кредиту не отримали й досі. Вимагати пояснень, а головне, що робити, якщо грошей не буде і до Нового року, прийшли під Офіс президента.

На Банкову приїжджає голова Держмолодьжитла. Пояснює, кошти заморозили як незахищені видатки, через дефіцит держбюджету. Їх перевіряють і вирішують, фінансувати програму чи ні.

"Я дуже сподіваюсь, що вони з'являться до кінця бюджетного року. Але враховуючи, що велика це кількість людей, я дуже б хотів, щоб це було не в останній бюджетний день", - сказав голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний.

І таки не в останній. Вранці на сторінці Держмолодьжитла з'являється повідомлення, що уряд перераховує кредит. На рахунки надійшли передбачені законом кошти - 200 млн грн на фінансування програми пільгового кредитування. А заодно і 300 млн грн – уже на придбання житла для пільговиків за іншою програмою. І запевняють, до кінця тижня обіцяні кредитні кошти всім претендентам мають надійти.

Олена Гущик

Залиште свій коментар

Вибір редакції