Кабмін шукатиме альтернативу МВФ

Якщо Україна не зможе домовитися з МВФ про продовження кредитування, то знайде альтернативного "донора".

Якщо Міжнародний валютний фонд (МВФ) не надасть Україні кредит, уряд шукатиме кошти в інших організаціях. Про це заявив міністр фінансів Федір Ярошенко.

Відповідаючи на питання про те, чи планує уряд, виходячи із затримки надання МВФ кредиту, звертатися в інші структури для зовнішніх запозичень, Ярошенко відповів: "Ну, безумовно, так. Життя у нас залежить від багатьох чинників. Якщо не дає нам кредит МВФ, то життя в Україні вже дуже погане".

Він пояснив, що система надання Україні кредитів від МВФ - це захисний механізм державних фінансів України на усіх світових ринках і "кредити, які надаються за програмою stand-by, йдуть не на підтримку платіжного балансу нашої держави і ми не фінансуємо дефіцит державного бюджету за рахунок stand-by МВФ, але для цього дуже важливо мати такі чинники, мати програму".

У теж час, Ярошенко не повідомив, в які інші структури Україна планує звертатися з проханням про кредити. Також він підкреслив, що робота з МВФ - це один з важливих пріоритетів Міністерства фінансів і уряду відносно дії цієї програми.

Також він повідомив, що на Міжнародній конференції, яка пройшла в Лондоні 16-17 травня і була присвячена питанням інвестиційного клімату в Україні, керівник МВФ в Україні Макс Альєр відмітив, що в Україні є як позитивні кроки так і проблемні моменти в роботі з МВФ, але вони долаються.

Нагадаємо, що представник МВФ Альєр заявив, що Україна повинна почати пенсійну реформу і підвищити тарифи на газ для населення, щоб отримати черговий транш кредиту від МВФ.

Читайте також:

В Нацбанку розповіли, чому МВФ працює з Україною

В МВФ розповіли, коли Україна отримає наступний транш

Главі МВФ загрожує понад 70 років ув'язнення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: