Кабмін скасує усі обмеження на експорт зернових після 1 липня

"Уряд прийняв рішення з 1 липня не застосовувати ніяких обмежувальних заходів, включаючи квотування експорту зернових".

Уряд України не має наміру подовжувати обмеження на експорт зернових, включаючи квотування його, після 1 липня 2011 року, повідомив міністр агрополітики і продовольства Микола Присяжнюк.

"Уряд прийняв рішення з 1 липня не застосовувати ніяких обмежувальних заходів, включаючи квотування експорту зернових", - сказав міністр.

Чиновник відмітив, що упевненість в стабільності внутрішнього ринку після зняття обмежень з'явилася завдяки механізму форвардних закупівель.

Як повідомлялося, на початку жовтня минулого року Кабінет міністрів ввів квотування експорту зерна до 31 грудня 2010 року. У кінці минулого року воно було продовжене до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот був збільшений на 1,5 мільйона тонн - до 4,2 мільйонів тонн.

Уряд 30 березня вирішив продовжити квотування експорту зерна до 30 червня 2011 року, одночасно збільшивши квоту на кукурудзу на 2 мільйони тонн.

За цей час квоти розподілялися двічі способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Міністерства аграрної політики і продовольства про наявність зерна, які потрібні для подання заявки на отримання квоти.

Читайте також:

Аграрії втратили на обмеженні експорту зерна 4,5 мільярда доларів

Кабмін запропонував Раді обкласти митом експорт зерна

Уряд подовжив квоти на експорт зернових

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: