Кабмін скоротить витрати на вугільну промисловість і сільське господарство

Кабінет планує скоротити фінансування аграрної, вугільної та будівельної галузей, а також сфери ЖКГ.

Заради отримання кредиту МВФ на 14,9 млрд доларів уряд погодився скоротити дефіцит держбюджету на 3,65 млрд грн. У Верховну раду у середу, 7 липня, було внесено законопроект, що зменшує доходи бюджету на 13,4 млрд грн, витрати - на 18,35 млрд грн, повідомляє "КоммерсантЪ-Украина" у матеріалі "Доходы пустили в расход".

Скоротиться фінансування аграрної, вугільної та будівельної галузей, а також сфери ЖКГ. Коаліція згодна підтримати непопулярні пропозиції для досягнення макроекономічної стабільності.

Кабінет міністрів вніс у Верховну раду законопроект № 6673, ухвалення якого забезпечить перший масштабний секвестр закону Про держбюджет на 2010 рік. Комітет з питань бюджету розгляне цей документ вже сьогодні. Він передбачає скорочення дефіциту держбюджету на 3,65 млрд грн, до 4,99% від ВВП. На момент прийняття закону про держбюджет дефіцит становив 5,3%, або 57,75 млрд грн. На суму скорочення дефіциту уряд знижує план приватизації, пояснюючи це тим, що в I півріччі річний план продажу майна виконано усього на 1,8% - 177 млн грн.

Уряд несподівано запропонував скоротити доходи держбюджету на 13,4 млрд грн (до 252,72 млрд грн), визнавши таким чином їх річний план нереальним.

Кабмін не вірить у можливість фіскальних органів зібрати ПДВ на 10 млрд грн (у тому числі ПДВ з імпорту на 5,7 млрд грн), а також отримати до спецфонду за різними програмами ПДВ і податку на прибуток - по 0,45 млрд грн. Доходи загального фонду держбюджету буде збільшено за рахунок 20% мита, внутрішнього та імпортного акцизу з нафтопродуктів і автомобілів (+1,8 млрд грн), які зараз в повному обсязі зараховуються до спецфонду. Порівну між фондами розділять надходження від продажу надлишкового озброєння, військової та спецтехніки (2 млрд грн). Це скоротить фінансування Міноборони на 2 млрд грн.

Витрати держбюджету буде урізано на 18,35 млрд грн - до 305,63 млрд грн. Найбільшої суми недорахуються програми, що фінансуються зі стабілізаційного фонду - 8,75 млрд грн. Коштів позбудуться всі ключові для нинішнього Кабміну галузі. Вугільна галузь недоотримає 2,7 млрд грн, аграрна - 1,7 млрд грн, здешевлення кредитування інноваційних та інвестиційних проектів - 800 млн грн, інвестиційні програми в регіонах - 700 млн грн, будівництво житла - 650 млн грн, програма Питна вода - 600 млн грн, авіаційна, оборонна та машинобудівна галузі - 500 млн грн, держрезерв - 500 млн грн, проекти під Євро-2012 - 400 млн грн, капітальні видатки бюджетних установ - 200 млн грн. За іншими капітальними витратами заощадять ще 1 млрд грн. Все це "непершочергові і непріоритетні видатки", говориться в пояснювальній записці.

Місцеві бюджети не отримають дотацій на 0,5 млрд грн, аграрії - 1,35 млрд грн на утримання ВРХ, вугільні шахти - 0,9 млрд грн на погашення боргу за електроенергію. На ремонт доріг не скерують 1,8 млрд грн, але в цьому Кабмін бачить плюс. Розблокування переговорів з МВФ дозволить Україні залучити на будівництво доріг кредити на 3,7 млрд грн. Економію 3 млрд грн повинен забезпечити Пенсійний фонд за рахунок скорочення дефіциту. Поправка до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зобов'яже платників єдиного та фіксованого податків платити мінімальний пенсійний внесок - 32% від мінімальної зарплати, тобто близько 284 грн. Додаткові витрати буде виділено лише на місцеві вибори - 1 млрд грн, які відбудуться 31 жовтня.

Секвестр держбюджету необхідний для задоволення вимог МВФ та отримання 14,9 млрд доларів, зазначають в уряді.

Читайте також:

МВФ готовий відновити кредитування України після виконання певних вимог

Янукович вимагає переписати Бюджетний кодекс

Рада підтримала урядовий варіант Бюджетного кодексу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: