Кабмін спрогнозував ціну на газ для України до кінця року

За словами Андрія Клюєва, ціна на газ в третьому кварталі 2010 року буде на тому ж рівні, що і в другому.

Перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв прогнозує збереження ціни російського газу для України в липні-вересні.

Про це він сказав на брифінгу в середу, 30 червня.

За словами Клюєва, ціна на газ в третьому кварталі 2010 року буде на тому ж рівні, що і в другому.

Як повідомлялося раніше, в першому кварталі ціна газу складала більше 305 доларів за тис. куб. метрів, в другому ціна прогнозувалася на рівні 330 доларів/тис. куб. метрів

Середня ціна в 2010 по року, з урахуванням збереження існуючого формульного ціноутворення, прогнозується Кабінетом міністрів на рівні 334 доларів/тис. куб. метрів.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна має намір добиватися зміни формули ціни імпортного газу, яка закладена в контракті на постачання, підписаному Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" і російським "Газпромом" 19 січня 2009 року.

Відповідно до контракту Україна оплачує російський газ щомісячно до сьомого числа включно місяця, наступного за постачаннями. У першому кварталі 2010 року ціна складала 5 за тисячу кубометрів, в другому - 6 долари.

Таке зниження відбулося за рахунок обнулення мита на експорт газу з РФ до України з 1 квітня: українська сторона отримала знижку на 30% від контрактної ціни, але не більше 0 за тисячу кубів.

Нагадаємо, 30 квітня прем’єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував створити об’єднаний газовий холдинг за участю "Газпрому" і "Нафтогазу". Глава українського уряду Микола Азаров заявив про готовність вивчити цю пропозицію.

Читайте також:

"Нафтогаз" розплатився з "Газпромом" за квітневий газ

Азаров: об’єднання "Нафтогазу" й "Газпрому" можливе

Україні виділять одне місце в раді директорів об‘єднаного "Газпрому"

ВідеоКабмін спрогнозував ціну на газ для України до кінця року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: