Кабмін в рази занизив реальний борг з ПДВ

Борг уряду з відшкодування ПДВ набагато перевищує заявлені 3 мільярди гривень, прострочені понад двох місяців.

Борг уряду з відшкодування ПДВ набагато перевищує заявлені 3 мільярди гривень, прострочені понад двох місяців.  Загальна сума ПДВ, підтверджена перевірками, на початок жовтня становила 9,1 мільярда гривень, а перевіряються ще 10 мільярдів гривень. У зв'язку з цим експерти сумніваються, що уряд дотримається обіцянки "обнулити" заборгованість до кінця року.

Про це пише "Коммерсант-Україна" у статті "НДС выводят начистоту".

За словами заступника міністра фінансів Тетяни Єфименко, до 1 вересня загальний борг з відшкодування ПДВ становив 44,8 мільярда гривень. Підприємствам минулого місяця було відшкодовано 20 млрд: 16,2 мільярда гривень - у вигляді облігацій і 3,8 мільярда гривень - безготівковим платежем. "Більш ніж на 1 мільярд гривень ми збільшили відшкодування у вересні" живими "коштами", - повідомив глава Державної податкової адміністрації (ДПАУ) Олександр Папаїка.

Тетяна Єфименко уточнила, що близько 2 мільярди гривень у вересні визнані безпідставно заявленими (всього за 9 місяців - 8,86 мільярда гривень), а в рахунок майбутніх платежів перейшли 11-11,5 мільярда гривень. Невідомою залишається доля близько 8,5 мільярда гриві.

При цьому при виплаті підприємствам у вересні 3,8 мільярда гривень сума боргу з відшкодування ПДВ з простроченням понад 60 днів зменшилася за місяць на 7 мільярдів гривень - з 10 до 2,9 мільярда гривень. Але реальна сума зобов'язань перед бізнесом набагато більше.

Вона включає суми, що перебувають у перевірках, і весь підтверджений, але не відшкодований обсяг ПДВ. За даними департаменту контролю за відшкодуванням ПДВ ДПАУ, до 1 жовтня підтверджено, але не відшкодовано 9,12 мільярда гривень. А Олександр Папаїка заявив, що перевіряються ще 10 мільярдів гривень. За його словами, "це поточна, як кажуть, робоча заборгованість".

У той же час, відповідаючи на питання, чи означає це, що загальний борг перевищує заявлені 3 мільярди гривень, глава ДПАУ заявив: "Не ставте мені провокаційних запитань і не ловіть мене на цифрах, на нашому сайті ми покажемо всю звітність! " Однак звітності на сайті ДПАУ поки немає.

Експерти вважають, що звіт уряду про скорочення боргу - гра з цифрами. "Крім відшкодування боргу облігаціями, ніяких істотних виплат не було. Взяти гроші нізвідки і відшкодувати неможливо. Є вимога МВФ, і потрібно було її виконувати, нехай і підміною фактів. У реальності борг, звичайно ж, більше, ніж 3 мільярди гривень", - говорить директор центру "CASE-Україна" Дмитро Боярчук.

До того ж, у податківців завжди буде можливість обмежувати повернення податку шляхом затягування перевірок, неприйняття декларацій або перенесення боргу в рахунок сплати податків в майбутніх періодах, додає директор економічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин. "Я не бачу механізму "обнулення" боргу. Реструктуризація заборгованості ПДВ-облігаціями або затягування податкових перевірок не означає, що борги з ПДВ не будуть накопичуватися", - говорить експерт.

Поки інформація про відшкодування податку залишається закритою, реально оцінити правдивість заяв влади неможливо, підкреслює директор департаменту Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень Артема Рудика. Крім того, за його словами, невідшкодування ПДВ завжди було і буде інструментом виконання доходної частини бюджету.

Читайте також:

Україна очікує черговий транш кредиту МВФ до кінця року

Україна скорочує зовнішній борг за рахунок внутрішніх

S&P спрогнозував дефіцит держфінансів України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: