Кабмін відмовив у рефінансуванні майже ста банкам

Нацбанк не буде реагувати на "суб`єктивну думку" уряду.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко направила в НБУ список банків, яким Нацбанк має відмовити у рефінансуванні на тій підставі, що вони не пролонгували кредити аграріям на 3 млрд. грн.

За словами прем'єра, до списку включені ті з 92 комерційних банків, які кредитують галузь, і які не пролонгували кредити на суму близько 3 млрд. грн. До 26 січня, за даними прем'єра, були продовжені до жовтня 2009 року позики на 1 млрд. грн. з 4,2 млрд. грн., які банки вимагали сплатити. Цей список був підготовлений, щоб НБУ знав, яким банкам він має відмовити у рефінансуванні.

У НБУ пообіцяли, що правління розгляне лист прем'єра. Самі ж банкіри здивовані складанням списку, через те, що вони відмовляються кредитувати не всі аграрні підприємства, а тільки ті, які не здатні вести прибутковий бізнес і традиційно очікують лише на дотації держави, а тому не здатні повернути  позики. Низка аграріїв не може надати ліквідні застави.

Банкіри обурені тиском уряду на них. "За рахунок рефінансування хочуть вирішити проблеми суднобудівників, металургів, будівельників, а тепер і аграріїв, - заявив в інтерв'ю газеті голова правління одного із зарубіжних банків. - Але звідки взяти стільки грошей? Такого обсягу рефінансування просто немає!" 

У Нацбанку стверджують, що не будуть реагувати на "суб'єктивну думку" уряду і захистять підопічних. А рішення про  рефінансування буде прийматися за критеріями, які були вироблені НБУ.

Читайте також:
НБУ хоче за долар 7,7 грн.
Нацбанк виходитиме з інтервенціями щоп’ятниці
В НБУ побачили "дно" економічної кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: