Кабмін відмовився продавати квоти на експорт зерна

В уряді заявили, що якщо б ініціатива була схвалена, зернотрейдери переклали б витрати на купівлю квот на сільгоспвиробників, а це призвело б до зниження закупівельних цін.

На нараді прем'єр-міністра Миколи Азарова у понеділок, 11 жовтня було ухвалено рішення відмовитися від продажу квот на експорт зернових на аукціонах.

Про це розповів міністр агрополітики Микола Присяжнюк, пише видання "Коммерсант-Украина" в статті "Борис Колесников проиграл аукцион".

Такий порядок розподілу експортних квот Кабміну пропонував віце-прем'єр Борис Колесніков.

"Аукціон - сама відкрита форма розподілу квот, і все йде до того, що вони будуть розподілятися саме за цим принципом. Перший аукціон відбудеться наприкінці жовтня", - заявив він в інтерв'ю.

В прес-службі Колеснікова від коментарів відмовилися.

Проти продажу квот на аукціонах виступали віце-прем'єр з питань аграрної політики Віктор Слаута і саме міністерство.

Якщо б ініціатива була схвалена, зернотрейдери переклали б витрати на купівлю квот на сільгоспвиробників, а це призвело б до зниження закупівельних цін і недоотримання прибутку аграріями, заявляв Слаута.

Крім того, за словами Присяжнюка, введення таких норм зажадало б змін у чинному законодавстві.

Саме рішення встановити в Україні квоти на експорт зернових до кінця року уряд схвалив на засіданні в минулий понеділок.

Нагадаємо, раніше уряд запровадив квоти на вивезення зерна з України. Таким чином до кінця 2010 року експортери зможуть вивезти з країни 2 млн тонн кукурудзи і по 500 тис. тонн пшениці і ячменю

Читайте також:

В уряді підтвердили квоту на експорт зерна

В уряді спростували введення квот на експорт зерна

Кабмін ввів квоти на експорт зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: