Кабмін вирішив ще раз "подоїти" експортерів зерна

Зернові квоти продадуть на аукціоні.

Парламент України дозволив Кабміну продавати квоти на експорт зерна на аукціоні. За відповідний законопроект проголосували 264 народних депутати з 313 зареєстрованих в залі.

Згідно з новим законом, кошти від продажу квот будуть акумулюватися на окремому спеціальному рахунку держбюджету і використовуватися на державну підтримку розвитку сільського господарства, зокрема, на компенсацію товаровиробникам посіву гречки - 30%, і інших зернових - 70%.

Як повідомлялося, на початку жовтня 2010 року уряд ввів квотування експорту зерна на термін до 31 грудня 2010 року. В кінці минулого року воно було продовжено до 31 березня 2011 року.

За цей час квоти розподілялися двічі способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Міністерства аграрної політики і продовольства про наявність зерна, які потрібні для подання заявки на отримання квоти.

Наприкінці березня уряд вирішив продовжити квотування зерна ще на квартал, збільшивши квоту на експорт кукурудзи на 2 мільйона тонн.

Нагадаємо також, що міністр агрополітики і продовольства Микола Присяжнюк запевнив, що Кабмін не має наміру подовжувати обмеження на експорт зернових, включаючи квотування його, після 1 липня 2011 року.

За словами чиновника, упевненість в стабільності внутрішнього ринку після зняття обмежень з'явилася завдяки механізму форвардних закупівель.

Читайте також:

Аграрії втратили на обмеженні експорту зерна 4,5 мільярда доларів

Кабмін запропонував Раді обкласти митом експорт зерна

Уряд подовжив квоти на експорт зернових

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: