Кабмін вирішив створити підприємство, яке забере повноваження у "Нафтогазу"

Нині НАК "Нафтогаз України" є найбільшою компанією України, яка займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу і їх транспортуванням.

Кабмін України вирішив створити підприємство "Магістральні газопроводи України", яке стане єдиним державним оператором газотранспортної системи. Новостворене підприємство забере ці повноваження у "Нафтогазу". Створити підприємство планують до 1 вересня.

Про це повідомляє "Урядовий портал".

100% акцій підприємства "Магістральні газопроводи України" перебуватимуть у власності держави. Нова компанія залучить кваліфікованого міжнародного партнера для експлуатації вітчизняної ГТС.

Нині НАК "Нафтогаз України" є найбільшою компанією України, яка займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу і їх транспортуванням.

Реструктуризація "Нафтогазу" відбувається згідно вимог ЄС про поділ функцій транспортування і зберігання природного газу. Також до 1 березня 2017 року має бути створено також підприємство "Підземні газові сховища України". 

Нагадаємо, що НАК "Нафтогаз України" сподівається, що Стокгольмський арбітраж прийме рішення щодо "Газпромому" наприкінці 2016 року - початку 2017 року.

Додамо, що Україна може отримати 50 мільярдів доларів від російського "Газпрому" після задоволення позову "Нафтогазу" в Стокгольмському арбітражі. Про це заявив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Раніше в квітні Господарський суд Києва відхилив заяву "Газпрому" про оскарження рішення Антимонопольного комітету України про накладення штрафу. Нагадаємо, АМКУ оштрафував російського газового монополіста на 85 млрд грн.

Відео"Нафтогаз України" відмовився від купівлі газу в Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: