Кабмін вирішив створити резерв урану

Кабінет Міністрів вирішив створити річний резерв ядерного палива й матеріалів, щоб уникнути можливих цінових коливань.

Уран
Архів
Україна має намір збільшити до 2013 року видобуток урану на 212,5.
Кабінет Міністрів на засіданні 8 серпня вирішив створити річний резерв ядерного палива й матеріалів. Про це сказано в повідомленні прес-служби Міністерства палива й енергетики.

"Ухвалене рішення про створення річного резерву готової сировини (закису окису урану)", - цитує прес-служба слова міністра палива й енергетики Юрія Бойка. Міністр пояснив, що створення резерву дасть змогу уникнути негативних наслідків від можливих цінових коливань вартості урану.

Він уточнив, що резерв буде створюватися за рахунок коштів цільової надбавки до тарифу на електроенергію Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом".

"Прийняти пропозицію Мінпаливенерго щодо створення в 2008-2010 роках резерву ядерного палива і ядерних матеріалів в об'ємі річної потреби атомних електростанцій України", - сказано в розпорядженні Кабміну №646-р від 9 серпня.

Кабмін доручив Міністерству фінансів при підготовці проекту закону про держбюджет на відповідний рік передбачати відповідно до бюджетного запиту Мінпаливенерго кошти для створення резерву ядерного палива і ядерних матеріалів за рахунок збору у вигляді цільової надбавки до чинного тарифу на електричну й теплову енергію, перерахованого в спецфонд держбюджету.

Відповідно до розпорядження, Мінпаливенерго разом з держконцерном "Укратомпром" за узгодженням з Державним комітетом ядерного регулювання повинне визначити номенклатуру резерву ядерного палива і ядерних матеріалів, порядок його формування, зберігання, використання й поновлення.

У квітні Кабмін доручив Мінпаливенерго розробити проект рішення уряду про створення резерву ядерного палива й матеріалів в об'ємі річної потреби атомних електростанцій.

Щорічна потреба українських АЕС в урані становить 2,4 тис. тонн, у той час як власний видобуток становить тільки 0,8 тис. тонн за рік. 

Як повідомлялось, Кабмін дозволив Національній акціонерній компанії "Енергоатом" використати 1 060 млн. гривень на ремонт енергоблоків на Південно-Української АЕС і створення резерву уранової сировини.

"Енергоатом" має намір до 2011 року створити спільний резерв ядерного палива, що складається із річного об'єму урану й готового палива.

Україна має намір збільшити до 2013 року видобуток урану на 212,5%, або на 1700 тонн до 2500 тонн/рік для переходу на повне забезпечення діючих атомних електростанцій, а в 2014-2025 роках збільшити видобуток урану до 5 900 тонн, в 2025- 2030 роках - 6 400 тонн.

Ці показники визначені галузевою програмою "Уран України" й Енергетичною стратегією на період до 2030 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: