Кабмін вирішив відпустити ціни на продукти й повністю скасувати держрегулювання

Урядовці хочуть знизити тиск на бізнес.

Після експерименту в Україні від 1 липня повністю скасують державне регулювання на соціально важливі продукти харчування.

Відповідну постанову №394 Кабмін ухвалив 7 червня, передають "Українські новини".

Держрегулювання скасовують, щоб знизити адмінтиск на бізнес, усунути надмірне втручання держави в економічні процеси, задля розвитку конкуренції, а також дебюрократизації (дерегулювання) у сфері ціноутворення.

Чиновники сподіваються, що рішення спростить процедуру зміни цін залежно від цінових коливань ринку, а своєю чергою дасть змогу виробникам швидше реагувати на зміни кон'юнктури.

Постановою також скасовано норму, коли виробники продтоварів були зобов'язані подавати до Держпродспоживслужби обґрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін на свою продукцію.

Скасовано і порядок формування цін на продовольчі товари, який був затверджений 2008 року.

Дія постанови поширюється на граничні торговельні надбавки до оптової ціни виробника на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину й м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище ніж 15%, а також на граничні рівні рентабельності й торговельні надбавки на дитяче харчування, граничні розміри плати за послуги, що надаються в торговельних об'єктах, на ринках із продажу продовольчих і непродовольчих товарів, на граничні рівні цін, нормативи рентабельності (у розмірі не вище ніж 20%) за надання в оренду торговельних приміщень (площ), торгово-технологічного й/або холодильного обладнання в торговельних об'єктах, на ринках із продажу продовольчих і непродовольчих товарів.

Нагадаємо, експеримент зі скасування держрегулювання цін на продукти в Україні запровадили 1 жовтня минулого року. За місяць зросли ціни на 6 із 10 продуктів, за вартістю яких стежили журналісти ТСН.

ціни на овочі
Український клуб аграрного бізнесу

Залиште свій коментар