Кабмін визнав, що Податкова "хитрує" з поверненням ПДВ

Податкова "хитрує" з поверненням ПДВ через недосконалу процедуру його автоматичного відшкодування.

Проблема з відшкодуванням ПДВ виникла через нечіткі норми і процедури, закладені у Податковому кодексі, заявив віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

За його словами, проблема удосконалення процедур автоматичного відшкодування ПДВ буде вимагати найближчим часом особливої ​​уваги.

"Те, що ми нечітко виписали позицію з автоматичного відшкодування ПДВ, дозволяє сьогодні податковій адміністрації, будемо так говорити, по деяких речах хитрувати, або, принаймні, якийсь час хитрувати", - сказав Тігіпко.

За його словами, 82 підприємства, яким за підсумками квітня відшкодували ПДВ в автоматичному режимі, є дуже невеликою кількістю.

"І хоча кожен місяць йде зростання, але це треба віднести, перш за все, до нечіткості прописаних норм", - зазначив Тігіпко.

Нагадаємо, що  Державна податкова служба перейшла на автоматичне відшкодування (ПДВ) 1 березня поточного року.

Щоб отримати відшкодування ПДВ, платник податків не може перебувати в судових процедурах банкрутства, відомості про нього в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізосіб підприємців мають бути достовірними і повними. У розрахунку беруть участь тільки показники, задекларовані платником самостійно у його податкової звітності та наявні в базах даних ДПС України.

За словами прем'єр-міністра Микола Азаров, у 2011 році загальна сума повернення ПДВ може скласти не менше 60 мільярдів гривень.

Читайте також:

Кабмін планує повернути ПДВ на суму 60 мільярдів гривень

Податкова вважає питання відшкодування ПДВ "політичним"

Податківці перейшли на автоматичне відшкодування ПДВ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: