Кабмін влив у "Нафтогаз" ще 5 мільярдів гривень

Кабмін допоміг "Нафтогазу" розрахуватися з "Газпромом" за березневий газ.

Кабмін випустив облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) на 5 млрд грн, якими оплатив акції додаткової емісії Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України", повідомило джерело в уряді.

ОВДП "Нафтогаз" отримав 31 березня, що полегшило йому виплату 1,25 млрд дол. "Газпрому" за березневий газ. Інформацію про випуск облігацій підтвердили і в Національному банку України. За його статистикою, 31 березня обсяг ОВДП у власності резидентів-небанків зріс на 5 млрд грн - до 11,61 млрд грн, а обсяг ОВДП в обігу - на 4,15 млрд грн, до 142,62 млрд грн.

Нагадаємо, що капіталізацію "Нафтогаз України" за рахунок випуску ОВДП розпочав уряд Юлії Тимошенко влітку 2009 року. Спочатку він прийняв постанову про збільшення статутного капіталу компанії на 18,6 млрд грн - до 24,165 млрд грн. НАК згодом почав продавати облігації або укладати угоди РЕПО з банками, що дозволило йому оплатити закупівлю російського газу.

У грудні 2009 року уряд прийняв ще одну постанову про докапіталізацію НАК за рахунок ОВДП на 12 млрд грн, однак вона була виконана лише частково: "Нафтогаз України" отримав ОВДП на 5 млрд 776,2 млн грн.

У жовтні 2010 року вже Микола Азаров вирішив капіталізувати "Нафтогаз України" ще на 7,4 млрд грн.

Наприкінці грудня 2010 року уряд вдруге в 2010 році вирішив збільшити статутний капітал "Нафтогазу України": цього разу на 5 млрд грн. Як і в жовтні, умови випуску ОВДП передбачають термін погашення від 5 до 7 років і номінальну прибутковість 9,5% річних. Нарешті, в березні цього року уряд доручив Мінфіну випустити ОВДП для капіталізації Нафтогазу ще на 8,5 млрд грн.

Читайте також:

Якщо "Нафтогаз" не відмовиться від продажу акцій, "Газпром" відмовиться від СП

Продаж акцій "Нафтогазу" зупинив створення СП з "Газпромом"

"Нафтогаз" поклав око на 7 родовищ у Росії

Бойко: 25% акцій "Нафтогазу" продадуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: