Пенсії в Україні підвищать на 7 гривень

З 1 грудня Кабмін планує збільшити середню пенсію на 7 гривень до 1 130 гривень. Також середня зарплата складе 2 144 гривні і таким чином середній розмір пенсій буде відповідати 52% від середньої зарплати.

Кабінет міністрів має намір збільшити середню пенсію на 7 гривень до 1130 гривень з 1 грудня. Про це сказав міністр праці та соціальної політики Василь Надрага.

"Після підвищення з 1 грудня ми плануємо, що середня пенсія у нас буде 1130 гривень", - повідомив міністр.

Він зазначив, що у 2010 році було заплановано 5 етапів підвищення соціальних виплат.

За словами міністра, 4 етапи вже відбулися і з 1 грудня буде останній етап підвищення розміру соцвиплат у 2010 році.

Надрага повідомив, що на 1 жовтня розмір мінімальної пенсії підвищено з 558,2 гривні до 723 гривень, а середній розмір пенсії на 1 жовтня складає 1 123 гривні.

Він також зазначив, що з 1 грудня середня зарплата складе 2 144 гривні і таким чином середній розмір пенсій буде відповідати 52% від середньої зарплати.

За словами Надраги, Міжнародна організація праці встановила, що середній розмір пенсії має бути не менше 40% середньої зарплати.

Він також повідомив, що уряд має намір у 2011 році продовжити тенденцію підвищення розміру соцвиплат.

Рішення про підвищення пенсії, як правило, фіксується постановою уряду.

Відповідно до держбюджету-2010, мінімальна пенсія з 1 квітня становить 706 гривень, з 1 липня - 709 гривень, з 1 жовтня - 723 гривні, з 1 грудня - 734 гривні.

Водночас, прем'єр-міністр Микола Азаров відмовився підвищувати пенсійний вік, заявивши, що опоненти уряду свідомо перекручують плани щодо проведення пенсійної реформи, і зараз пенсійний вік в Україні підвищено не буде.

 

"Питання підвищення пенсійного віку буде на порядку денному після того, як запрацює накопичувальна система пенсійного страхування, і стосуватиметься вона тих, хто виходитиме на пенсію через 20-30 років", - зазначив він.

"Зараз головне - забезпечити наповнення Пенсійного фонду, його бездефіцитність за рахунок легальної виплати заробітної плати у повному обсязі", - наголосив прем'єр.

Раніше у Кабміні Азарова дотримувалися іншої позиції.

Кабмін вважає безальтернативними зобов'язання України перед Міжнародним валютним фондом і вимагає припинити спекуляції на темі невиконання вимог МВФ про підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років та цін на газ для населення - таку заяву прес-служба уряду розповсюдила у серпні.

Читайте також:

Азаров пообіцяв до кінця року підняти середню зарплату до 2,7 тис. грн

Прожитковий мінімум в Україні збільшать на 75 гривень

В уряді розповіли, які проблеми виникли із субсидіями

У Азарова запевнили, що з новими газовими цінами стане легше

П’ять добровольців не змогли прожити місяць на 907 гривень

ВідеоПенсії в Україні збільшать на 7 гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: