Кабмін зареєстрував у Раді законопроєкт про неповернення банків ексвласникам, який необхідний для траншу МВФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Документ забороняє повертати банки, виведені з ринку, колишнім власникам.

Кабінет міністрів України зареєстрував у парламенті законопроєкт, який забороняє повертати виведені з ринку банки колишнім власникам.

Відповідний документ зареєстрований 24 березня під номером 3260.

Передбачається, що власники та колишні власники банків, які були виведені з ринку, можуть претендувати на відшкодування збитків у грошовій формі, якщо їхні інтереси під час виведення були порушені. Водночас грошова компенсація є єдиним можливим способом захисту інтересів таких власників, а можливе визнання судом незаконним рішення про виведення банку з ринку не передбачає скасування такого рішення.

"Визнання протиправним (незаконним) та скасування індивідуального акта НБУ... не відновлює того становища банку, яке існувало до прийняття такого акта/рішення, включаючи відновлення правового статусу цього банку, та не відновлює становища/прав осіб, які були учасниками банку на момент прийняття такого акта/рішення...", - йдеться у законопроєкті.

Зазначається, що у разі визнання рішення НБУ про виведення банку з ринку незаконним, це також не є підставою для скасування будь-яких інших рішень, ухвалених за процедурою виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації.

Цей законопроєкт є одним із двох головних умов України для отримання чергового траншу від МВФ. Другою умовою є ухвалення законопроєкту про ринок землі.

Нагадаємо, 16 березня Кабінет міністрів доручив підготувати лист і звернення до МВФ щодо надання фінансової підтримки для подолання наслідків коронавірусу. За словами очільника НБУ Якова Смолія, найближчими тижнями Україна чекає на результат консультацій з Міжнародним валютним фондом щодо можливого отримання нашою країною фінансування у зв`язку з епідемією коронавірусу.

Відео Місія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду

Спеціалісти фонду працювали в Києві впродовж тижня. За цей час вони зустрілися з президентом Володимиром Зеленським та його новою адміністрацією. Керівник місії Рон ван Роден відзначив, що мали конструктивні дискусії з владою України. Експерти МВФ дійшли висновку - грошово-кредитна і податково-бюджетна політика - ефективна. Натомість стурбовані скасуванням статті про незаконне збагачення.    

Місія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду

Залиште свій коментар

Вибір редакції