Кабмін затвердив низку новацій для зростання пенсій

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кабмін затвердив низку новацій для зростання пенсій

Фото: pixabay.com

Пенсіонери всіх категорій тепер можуть розраховувати на щорічну індексацію у призначений термін.

Кабінет міністрів схвалив проект закону щодо удосконалення пенсійного законодавства, який призведе до зростання пенсійного забезпечення громадян.

Відповідний проєкт постанови ухвалений під час засідання уряду 27 січня, повідомив прем'єр.

Шмигаль заявив, що завдяки рішенню індексація більше не буде приводом для маніпуляцій і стане доступною вже для всіх категорій. "Це питання більше не має бути елементом політичних маніпуляцій. Ми пропонуємо зробити все прозоро та встановити чіткі терміни, коли повинна відбуватись індексація. Також законопроєктом пропонується врегулювати несправедливість, коли окремими категоріям громадян пенсії просто не індексувалися", - зазначив він у своєму дописі.

Зазначимо, що запропонований Кабміну проєкт акта містить пункти:

♦ визначити дату щорічної індексації пенсій - 1 березня;

♦ здійснювати щорічну індексацію пенсій військовослужбовцям, державним службовцям та іншим категоріям пенсіонерів на загальних умовах;

♦ призначати достроково пенсії за віком за півтора роки до досягнення пенсійного віку особам, трудовий договір з якими розірвано зв’язку із змінами в організації виробництва та за інших умов;

♦ призначати достроково пенсії матерям (батькам) дітей, хворих на тяжке, рідкісне захворювання, яким не встановлено інвалідність.

Як зазначається в пояснювальній записці, у 2017 році із об’єктів індексації грошових доходів були вилучені пенсії, призначені за спеціальними пенсійними програмами. Так, не проводиться індексація пенсій військовослужбовцям, держслужбовцям, науковцям та іншим категоріям пенсіонерів з 2014 року. Військовослужбовцям останній перерахунок у зв’язку із зміною грошового забезпечення проведений у 2018 році, а держслужбовцям та науковцям пенсії не перераховувалися з 2008 року.

"Відсутність визначеної в законі дати індексації не дозволяє забезпечувати сталість пенсійного забезпечення громадян та видатки на його фінансування", - йдеться в документі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація