Кабмін звільнятиме податківців за недобір грошей до бюджету

Уряд ухвалив постанову, згідно з якою керівники Податкової відповідають за борги підприємств, що не платять податків до бюджету.

Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо мобілізації доходів бюджету в другому півріччі 2009 року.

Згідно з відповідною постановою, органам місцевого самоврядування доручено створити протягом тижня спеціальні комісії з питань погашення податкового боргу, заслухавши керівників підприємств-боржників, а також забезпечити проведення моніторингу погашення податкового боргу, про результати якого щомісячно інформувати Кабмін.

Державній податковій адміністрації цією постановою доручено провести в триденний термін інвентаризацію податкового боргу в розрізі територій, великих підприємств-боржників, періодів виникнення, динаміки стягнення, ступеня безнадійності.

Крім того, уряд зобов’язав Податкову публікувати перелік суб’єктів господарювання, які мають податковий борг станом на кінець останнього звітного періоду, а також довести до своїх адміністрацій в регіонах щомісячний норматив скорочення податкового боргу в розмірі не менше ніж 10% його загальної суми залежно від результатів інвентаризації і об’ємів податкового боргу, який утворився до 1 липня.

При цьому, у разі невиконання цього нормативу, ініціюватиметься зміна відповідних керівників Податкової.

Також Кабмін доручив Податковій подати до 10 серпня пропозиції щодо звільнення з посад керівників підприємств державного сектора економіки, які мають податковий борг на 1 серпня.

Крім цього, уряд доручив підсилити роботу із забезпечення надходження коштів до бюджету, зокрема, стягнення податків, зборів (обов’язкових платежів) шляхом застосування процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкротом.

Для попередження нанесення збитків бюджету, документом також передбачається розширення практики звернення до суду і визнання недійсними договорів, укладених суб’єктами господарювання, що мають податковий борг.

Читайте також:

Черновецький: Тимошенко незаконно зупинила дію підвищених тарифів

Міністр вугільної промисловості передумав іти у відставку

Пинзеник: в Україні немає кризи, а є тіньова економіка

Ющенко: податкова взяла наперед 12 мільярдів гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: