Канада теж хоче Арктику

Прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер відправився в триденну поїздку до Арктики, щоб підтвердити інтереси країни в регіоні.

Прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер відправився в триденну поїздку до Арктики, щоб підтвердити інтереси країни в регіоні, пише газета Financial Times.

"Це рішення було ухвалене через декілька днів після встановлення російською експедицією прапору Росії на дні Північного Льодовитого океану", - відзначає видання.

Стівен Харпер
Lenta.ru
Прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер
"Росіяни використовували глибоководні апарати, щоб встановити на дні океану маленький прапор. Ми посилаємо нашого прем'єр-міністра, щоб підтвердити верховенство Канади", - сказав офіційний представник прем'єр-міністра Канади Дімітрій Судас.

Як пише газета, більше 25% світових запасів нафти і газу знаходиться в Арктиці.

Як повідомляв iPlus, крім Канади і Росії, основними учасниками боротьби за природні ресурси Арктики є США, Данія і Норвегія.

На початку минулого тижня в Арктиці російські глибоководні апарати "Мир-1" і "Мир-2" спустилися на дно Північного Льодовитого океану на Північному полюсі.

Вперше в історії був здійснений унікальний експеримент по узяттю зразків ґрунту і флори з глибини 4261 метр. Крім того, на Північному полюсі на дні Північного льодовитого океану поставлений прапор РФ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: