Канадська компанія вийшла з інвестпроєкту в Україні через низькі цін на газ, - експерт

Канадська компанія вийшла з інвестпроєкту в Україні через низькі цін на газ, - експерт

Фото: УНІАН

Цінова кон'юнктура на світовому ринку газу не спонукає до залучення інвесторів у видобуток газу. Рішення канадської компанії Vermilion про відмову від участі в спільному проєкті з видобутку газу з "Укргазвидобуванням" – наслідок цієї тенденції.

Таку думку висловив нафтогазовий експерт, директор ТОВ "НКЦ Ньюфолк" Андрій Закревський в Facebook.

"Це ситуація, яка має місце бути на глобальному рівні... Ситуація з виходом Vermilion тільки ще раз це підтверджує", - написав він.

У цьому контексті, на думку Закревського, недавнє рішення Кабміну про залучення "Нафтогазу" до освоєння українського шельфу без конкурсу "виглядає ще більш логічним".

"Треба працювати з наявними активами невідкладно. Якщо немає зовнішніх ресурсів, використовувати внутрішні", - резюмував експерт.

Нагадаємо, АТ "Укргазвидобування" (Група "Нафтогаз") повідомило про те, що передало на остаточне узгодження державі договори щодо розробки чотирьох нафтогазових ділянок і підтверджує готовність вкласти в розробку 3,6 млрд грн протягом перших п'яти років.

Як повідомляється, "Нафтогаз" буде самостійно освоювати Балаклійську та Іванівську ділянки. Канадська Vermilion Energy вирішила не братиме участі в проєктах. Серед причин вказані зниження цін на газ і нафту і глобальний економічний спад.

"За останні півтора року Vermilion Energy налагодив з "Нафтогазом" тісні робочі відносини. Незважаючи на те, що Vermilion Energy вирішив не продовжувати переговори про підписання УРП, ми сподіваємося, це не відіб'ється негативно на планах "Нафтогазу" з розробки ділянок відповідно до угод", — сказав Дженсон Тан, віцепрезидент з розвитку бізнесу Vermilion.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Газовий конфлікт України і РФ
Дата публікації
Перегляди
6842
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація