Канадці з росіянами врятували Opel від банкрутства

Opel придбає канадський виробник комплектуючих Magna International в консорціумі з російськими інвесторами – Ощадбанком і "Групою ГАЗ".

Уряд ФРН схвалив угоду з продажу німецького концерну Opel - частини європейського відділення американського General Motors. Opel придбає канадський виробник комплектуючих Magna International в консорціумі з російськими інвесторами – Ощадбанком і "Групою ГАЗ".

Про підсумок переговорів, що завершилися в Берліні в суботу близько другої години ночі за місцевим часом, оголосив міністр фінансів Німеччини Пєєр Штайнбрюк.

"Ми досягли згоди", - повідомив він після шестигодинних переговорів між офіційними представниками ФРН, уряду США і керівництвом GM і Magna.

Сторони обговорювали можливості порятунку Opel, на який в Германії працює більше 25 тисяч людей, за ситуації, коли GM знаходиться на межі банкрутства.

Як очікується, головний офіс General Motors у Сполучених Штатах вже в понеділок може оголосити про банкрутство.

Рішення німецького уряду було ключовим, оскільки саме Берлін обіцяв серйозну фінансову підтримку потенційному покупцеві. Для Німеччини йдеться про порятунок тисяч робочих місць: майже половина всіх співробітників GM Europe працюють у ФРН.

Згідно з планом Magna, General Motors збереже за собою частку в 35% в Opel, ще 35% акцій дістануться Ощадбанку РФ, 20% - Magna, а решта 10% належатимуть працівникам Opel.

За умовами угоди, німецький уряд надасть новому власникові Opel кредит розміром 1,5 млрд. євро (2,1 млрд. доларів).

У свою чергу, Magna за участю російського Ощадбанку і автозаводу ГАЗ обіцяє інвестувати в Opel більше 500 млн. євро (близько 700 млн. доларів).

Російські учасники угоди розраховують, що в найближчому майбутньому GM Europe завоює 20% російського ринку.

Читайте також:

General Motors отримав від уряду США 2-мільярдну допомогу

Volkswagen готується поглинути Porsche

В Росії закривається перший автозавод

Голова General Motors: наше банкрутство - бажана перспектива

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: