Кандидатам у мери Києва у 40 разів збільшили заставу. Доведеться платити більше, ніж охочим стати президентом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зміни стосуються міст, де кількість виборців більша за 90 тисяч.

Через зміни у розрахунках в новому Виборчому кодексі застава для кандидатів у міські голови великих міст зросте у рази.  Рекордною буде застава для кандидатів у міські голови Києва — 4 мільйони гривень, повідомляє громадський рух "Чесно".

Експерти відзначають, що нова формула із розрахунку застав є актуальною для кандидатів у міські голови в облцентрах та містах із кількістю виборців від 90 тисяч і більше і для партій, які реєструватимуть свої списки до облрад та міськрад в обласних центрах та містах із кількістю виборців від 90 тисяч і більше.

Новий розмір застави для кандидатів у мери
ЧЕСНО

Примітно, що 2015 року застава для кандидата у мери Києва становила 104 тисячі гривень. Тепер же вона зросла до 4 мільйонів гривень, тобто майже у 40 разів.

Нова формула у Виборчому кодексі піднімає розмір застави і для кандидатів в президенти, але лише до 3 мільйонів гривень ( у 2019 році було 2,5 мільйона).

Партіям, які висуватимуть своїх кандидатів у міські голови у всіх 30 містах із відповідною кількістю виборців, лише на заставу потрібно буде викласти понад 20 мільйонів гривень. Ще 20 мільйонів партії доведеться витратити на реєстрацію виборчих списків на виборах депутатів до міських рад. 

Новий розмір застави для кандидатів політпартій
ЧЕСНО

Нагадаємо, що проєкт Виборчого кодексу передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. Перед остаточним голосуванням до проєкту закону було відхилено понад 4500 правок. Рада ухвалила його 19 грудня, врахувавши всі пропозиції президента. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції