Карантин в Україні: третина компаній призупинила діяльність, малі підприємці масово звільняють працівників

Карантин в Україні: третина компаній призупинила діяльність, малі підприємці масово звільняють працівників

Фото: УНІАН

Низка сфер бізнесу різко втрачає прибуток.

Третина українських компаній через карантин, запроваджений у зв’язку з поширенням коронавірусу, призупинила свою діяльність.

Про це повідомляється на онлайн-платформі для роботи з державними відкритими даними OpenDataBot.

За даними спільноти українських підприємців та Ukrainian Marketing Group, 29% українських компаній закрилися на період карантину, 6% - повністю. 

Водночас велика частина мікропідприємців говорять про падіння доходів від початку карантину на 90-100%. Ці ж підприємці звільнили до 50% штату співробітників. Власники малого і середнього бізнесу кажуть про зменшення доходів на 25-50% і вже звільнили від 10 до 25% працівників. Втрати доходів великих підприємств становлять 10-25%, там прогнозується скорочення штату на 25% до кінця обмежувальних заходів.

Зокрема, у ресторанному бізнесі без роботи залишились понад 160 тисяч осіб, зазначає компанія з автоматизації ресторанів Poster.

"Обсяг ринку громадського харчування в Україні в 2019 році оцінювався приблизно в 50 000 закладів. Після двох тижнів карантину 2500 українських закладів припинили роботу", - вказує компанія, яка втратила 63% клієнтів в Україні.

У Poster припустили, що зараз в Україні не працюють приблизно 30 000 закладів.

Причиною закриття стало різке скорочення продажів - від 23 до 29 березня на 73%. Зокрема, у Львові показник просів на 78%, в Харкові - на 73%, в Дніпрі - на 65%, в Одесі - на 60%.

Також знижується прибуток служб таксі. "Кількість замовлень великої служби таксі Bond, яка працює в Києві та Одесі, впала майже втричі. Ціни ми не змінюємо. Але зрозуміло, що націнки через велике навантаження немає, навіть навпаки - через велику кількість вільних машин автоматично включається знижка в 10%", - говорить її засновник Петро Обухов.

Так само впали ціни на оренду нерухомості - за даними сервісу подобової оренди житла Dobovo, вже приблизно втричі.

"Якщо до пандемії у нас невелика квартира на Басейній (25 кв.м.) здавалася, в середньому, за 1200 грн на добу, то зараз ми більшість свого номерного фонду змушені були здати в довгострокову оренду за 7000-8000 грн на місяць", - розповів співвласник компанії Partner Guest House Володимир Безлюдний.

До того ж скорочується кількість вакансій. За даними Work.ua, за два тижні загальна кількість оголошень про пошук працівників зменшилася в 1,8 разу, а кількість нових публікацій вакансій - у 2,5 разу. Кількість компаній із активними вакансіями також скоротилася на 25%.

Окремо повідомляється про замороження судової системи України: за час карантину було перенесено понад 5000 засідань. Згідно з законодавством, в Україні передбачено проведення засідань онлайн. Однак поки що механіка введення цієї практики не прописана.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація