Карантин змінив ринок праці: кого зараз шукають роботодавці та де можна отримати високу зарплату

Дата публікації
Перегляди
4659
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Карантин змінив ринок праці: кого зараз шукають роботодавці та де можна отримати високу зарплату

Фото: УНІАН

Карантин змінив топ-5 галузей, де можна знайти найбільше вакансій.

Обвалювальник м'яса отримує 18 тис. грн зарплатні на місяць, швець - 17,5 тис. грн, а менеджеру з продажів - 16 тис. грн - це дані аналітики одного з українських сайтів оголошень. У працівників торгівлі зарплати знижуються, а в дефіцитних професіях навпаки ростуть.

Про які вакансії варто задуматися, якщо хочете отримувати більшу заплатню, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Карантин змінив топ-5 галузей, де можна знайти найбільше вакансій. До популярних раніше торгівлі, продажів, виробництва та будівництва приєдналися досі менш затребувані, розповіла аналітикиня ринку праці Тетяна Пашкіна. "Новина цього року - це логістика: кур'єри, служби доставки", - наголосила вона. 

Сама заробітна платня не змінилася. Однак, через те, що зменшилась кількість годин роботи і кількість клієнтів, потенційний співробітник зрештою отримає і меншу зарплатню. Найбільше постраждала торгівля. "Наприклад, менеджер з продажів платть колись міг заробити 25 тисяч, тому що ми через поганий настрій купували їх. Натомість тепер - помадку. Виходить така ситуація, що в нього об'єктивно зменшився обсяг продажів і відсоток від того зменшеного об'єму також менший", - пояснює експертка. 

Нові реалії ринку праці України: про які вакансії варто задуматися

Нові реалії ринку праці України: про які вакансії варто задуматися

Менше і вакансій, і грошей порівняно з докарантинним періодом пропонує готельно-ресторанний бізнес, банківська сфера та маркетинг. Усе тому, що ринок нестабільний. "Компанії не можуть собі дозволити сказати, що приміром у липні ситуація вирівняється. Ніхто не може сказати, що буде в липні. Через це ось така ситуація розхитує і нерви, і самий ринок праці. Люди почуваються дуже непевно. Це, мабуть, головний тренд, який є сьогодні", - розповіла Тетяна Пашкіна. 

Наразі щоб заробляти більше, не треба цуратися робітничих вакансій. Наприклад, зварювальнику нині пропонують в середньому 15-20 тисяч гривень на місяць. Досвідчений збиральник меблів може отримати від 18 до 25 тисяч. Машиніст екскаватора заробить від 18 до 23 тисяч, а швачці за місяць роботи готові заплатити від 14 до 17 тисяч гривень.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Карантин в Україні 2020
Дата публікації
Перегляди
4659
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація