Кардинального покращення в економіці немає – НБУ залишив незмінною облікову ставку

Перегляд показників буде через півтора місяця.

Національний банк України не розгледів суттєвого покращення в економіці держави, які б дозволили знизити облікову ставку. Тому її залишили на рівні 12,5% річних.

Відповідне рішення ухвалило правління регулятора.

"Проведення стриманої монетарної політики зумовлено необхідністю нівелювати ризики для досягнення цілей з інфляції. У червні показник інфляції у річному вимірі досяг піку цього року, після чого очікується його поступове зниження. Фактичне значення загальної інфляції у червні (15,6%) було вищим за прогноз Національного банку через більш різке подорожчання сирих продуктів харчування. Зростання цін на м'ясо та молоко продовжувало прискорюватися внаслідок вищих світових цін та значних обсягів експорту цих продуктів. Зростання цін на овочі та фрукти також перевищувало очікування Національного банку. Це було зумовлено як втратою частини врожаю, так і змінами в методології відображення цін плодоовочевої продукції під час обрахування показника споживчої інфляції", - пояснили в НБУ.

За підсумками липня та серпня регулятор очікує дефляцію - перш за все, завдяки здешевшанню сезонних фруктів та овочів. Тому за підсумками року інфляція має знизитися - до 9,1%.

Наступний перегляд монетарної політики та облікової ставки відбудеться через півтора місяця, 14 вересня.

Тим часом в Україні може "луснути" ще з десяток банків.

Залиште свій коментар